Fotbal

Český miliardář chce ke Spartě další klub, poohlíží se v Premier League

Český miliardář chce ke Spartě další klub, poohlíží se v Premier League
Zdroj: profimedia.cz

Tak to by byla pecka! Český miliardář a vlastník pražské Sparty zvažuje nákup menšinového podílu v anglickém West Hamu, kde působí i trojice českých fotbalistů s minulostí v týmu rivala ze Slavie. Podle britských médií je Daniel Křetínský blízko k dohodě.

Další české jméno ve West Hamu? S touto informací přišel web The Athletic či deník Sky News. Podle jejich informací má Křetínský koupit 27 % akcií klubu v anglické Premier League, ale později by mohl získat i většinový podíl. Plánovaná investice má hodnotu klubu zvýšit na 600 milionů liber, což je výrazně více než dvě nabídky, které současné vedení obdrželo od PAI Capital. 

Jejich plánem bylo koupit celý klub a poté znovu vyjednat jeho dlouhodobý pronájem na londýnském stadionu, aby získali plnou kontrolu nad víceúčelovým areálem, který byl postaven pro olympijské hry v roce 2012. Sullivan, který vlastní 51,5 % akcií West Hamu, odmítl nabídky PAI s tím, že klub značně podhodnocují.

Související obsah

Daniel Křetínský má podíl hned v několika firmách mimo Českou republiku, ale vlastnictví West Hamu by jej "proslavilo" ještě více. Byl by tak dalším českým členem v londýnském klubu a dost možná by byl příchod Adama Hložka do čtvrtého týmu Premier League pravděpodobnější. V týmu aktuálně působí bývalí slávisté Vladimír Coufal, Tomáš Souček a Alex Král.

West Hamu se daří. V Premier League je čtvrtý, v Carabao Cupu pak porazil obhájce titulu i Manchester City:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události