Fotbal

Eriksen si už v Itálii nezahraje. Inter jej nabízí k prodeji

Eriksen si už v Itálii nezahraje. Inter jej nabízí k prodeji
Zdroj: Profimedia

Angažmá Christiana Eriksena v Interu Milán se chýlí ke konci. Hráči, kterému na letošním mistrovství Evropy selhalo srdce, byl voperován kardioverter-defibrilátor a s ním nesmí podle tamních pravidel v italské lize hrát. Toto pravidlo ale neplatí všude, tak jej loňský mistr Serie A nabízí k prodeji.

Ačkoliv zástupci Interu po vyšetření v srpnu prohlásili, že Eriksen je ve skvělé fyzické a mentální kondici, tak růžově to nyní nevypadá. "Po vážném zranění, které Eriksen utrpěl na letošním mistrovství Evropy, mu byla omezena veškerá sportovní aktivita v této sezoně," uvedl Inter ve čtvrtek ve svém prohlášení. 

Podle bezpečnostních pravidel italského fotbalu zde nesmí hrát žádný hráč, který má v těle voperovaný kardioverter-defibrilátor, což znamená, že si zde Eriksen už patrně nikdy nezahraje. Kariéru mu to ale ukončit nemusí. "Ačkoli za současných pravidel nesmí Eriksen provozovat sportovní činnost v Itálii, mohl by se jí plně věnovat v nějaké jiné zemi," stojí v klubovém prohlášení. Inter se tak pokusí 29letého záložníka prodat. 

Související obsah

​​Před přestupem do Interu strávil Eriksen sedm let v anglickém Tottenhamu, kam přestoupil z Ajaxu Amsterdam. Zkušeností z jiných soutěží tedy má spoustu. 

Když byl Eriksen po srdečním kolapsu převezen do nemocnice, tak před ní vyvolávali fanoušci jeho jméno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události