Sociedad přišel o výhru chybou gólmana, Atlético udolalo Betis

Atlético ve 12. kole španělské ligy přivítalo Real Betis a protivníka ze stejných pater tabulky dokázalo porazit. Základy vítězství položil úvodní trefou z prvního poločasu Carrasco. Po vlastní brance Pezzely a trefě Félixe nakonec Madridští zvítězili 3:0. Cádiz se s Mallorcou rozešel bezbrankovou remízou. Real Sociedad držel vedení nad Bilbaem až do závěrečných minut, ale poté inkasoval z přímého kopu po chybě brankáře.

Nedělní program LaLigy odstartovala bitva mezi Cádizem a Mallorcou, která nepoznala vítěze. Oba týmy získaly bod za remízu 1:1. Atlético následně vyzvalo Betis, který měl v tabulce soutěže o dva body víc. Po několika spálených šancích se Madridští prosadili ještě v prvním poločase, když za Bravova záda dopravil balon Carrasco. Ve druhém poločase pak domácí navýšili těsný náskok.

Po rohovém kopu Griezmanna chtěl míč do bezpečí uklidit Pezzella, hlavičkoval však do vlastní sítě. Triumf Atlética pak zpečetil v 81. minutě Félix, který utekl všem obráncům a ranou z úhlu pohodlně zavěsil. Situaci ještě kvůli domnělému ofsajdu prověřil VAR, rozhodčí ale trefu nakonec uznali a svěřenci trenéra Simeoneho se mohli radovat.

Sociedad ztratil po chybě brankáře

Real Soceiad potřeboval v utkání proti Bilbau vyhrát, aby se nemusel bát, že jej Real Madrid brzy předstihne. Utkání bylo od prvních minut vyrovnané bez velkých šancí. Na začátku utkání si chtěl penaltu pro hosty vymodlit Williams, ale rozhodčí ani po přezkumu videa pokutový kop nenařídil.

Sociead poprvé zahrozil v 19. minutě, ale střelu Isaka Unai Simón zlikvidoval. Z prvního gólu se tak radovali domácí až po přestávce. Martínez fauloval ve vápně Merina a rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil Isak a suverénně proměnil.

Naděje na zisk bodů se pro Bilbao zmenšila v 84. minutě. Martínez sáhl do obličeje soupeře a viděl druhou žlutou kartu. Jeho tým tak dohrával v deseti. Hostům se ale přes to podařilo vyrovnat. V nastavení se k přímému kopu postavil Muniain a jeho střelu doprostřed branky gólman Remiro vyboxoval do sítě.

Sociedad tak má na Real Madrid náskok už pouze jeden bod, ale Bílý balet má utkání k dobru.

Atlético Madrid – Real Betis 3:0

Cádiz CF – RCD Mallorcca 1:1

Getafe - Espanyol 2:1

Real Sociedad - Ath. Bilbao 1:1