MMA

Jiří Procházka se vrátil z Abú Dhabí. Máme slib od UFC, libuje si manažer

O víkendu proběhla akce UFC 267, kde došlo i k titulovému zápasu mezi Gloverem Teixeirou a Janem Blachowiczem. Náhradníkem byl Jiří Procházka, který se ale do zápasu nakonec nedostal. Vyhrál Brazilec a manažer českého zápasníka Martin Karaivanov nastínil, co Procházku nyní čeká.

Glover Teixeira poněkud překvapivě porazil v titulové bitvě polského bojovníka Jana Blachowicze a přišla řeč na Jiřího Procházku. Dodal, že on je tím dalším, ale finální slovo má nakonec stejně Dana White a organizace UFC. Současnou situaci popsal manažer a trenér Martin Karaivanov pro web TN.cz.

"Hned po galavečeru UFC 267 jsem seděl s matchmakerem Mickem Maynardem. Nastínili jsme si, co bychom chtěli a jaký by měl být další postup. Je tam spoustu otevřených věcí. Glover Teixeira přistoupí na další datum obhajoby, chce si dát ale nějaký čas volno. Máme slíbeno, že se Mick Maynard sejde s vedením UFC a vyřeší tuto situaci. Během týdne až čtrnácti dnů si budeme volat a upečeme nějaký plán,“ řekl Karaivanov.

Nynější manažer a trenér Jiřího Procházky, který se ve světě bojových sportů pohybuje od roku 1992 a má za sebou úspěšnou kariéru v thajském boxu zároveň přiznal, že chtějí jít cestou titulového zápasu. 

Související obsah

"Jdeme přímou cestou k titulovému zápasu, ale nevíme, jak to nakonec bude. Slib máme, ale UFC je opatrné vzhledem k datu zápasu Teixeiry. Z jejich strany je to hodně neurčité, ale my se budeme snažit jít nejrychlejší a nejsnadnější cestou přímo k titulovému zápasu,“ popsal aktuální situaci Karaivanov pro web TN.cz.

Celý tým Jiřího Procházky osobně v Abú Dhabí sledoval prestižní galavečer, na kterém se mimo titulového zápasu ukázal například také hvězdný Chamzat Čimajev. Martin Karaivanov byl sám překvapený a šokovaný z výhry Teixeiry nad Blachowiczem. 

"Janek určitě neměl svůj den a zápas prostě prohrál. Nebyl to on. Na druhou stranu Glover byl neskutečně připraven a soustředil se jen na zápas, což šlo vidět už na hotelu a titul si opravdu zaslouží. Samozřejmě to byl trošku šok, ale tak už to někdy bývá,“ řekl Karaivanov. "Co jsme se tak dívali, tak na Teixeiru určitě recept existuje a už plány na zápas začínáme pomalu tvořit," zakončil někdejší reprezentant České republiky v thajském boxu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události