MMA

Teixeira skončil po posledním zápase kariéry s půlkou obličeje v obvazech

Teixeira skončil po posledním zápase kariéry s půlkou obličeje v obvazech
Glover Teixeira | Zdroj: Profimedia

Brazilský bojovník Glover Teixeira ukončil o víkendu svoji profesionální kariéru. V zápase o titul polotěžké váhy organizace UFC nestačil na Američana Jamahala Hilla, který vyhrál na body. Chvíli poté oznámil, že už ho diváci v kleci bojovat neuvidí. Jeho manažer Jorge Guimares následně zveřejnil na sociálních sítích fotografii, jak má jeho svěřenec po utkání půlku obličeje v obvazech.

"Nemohu být pyšnější na tohoto muže. Glover je opravdový válečník a nejlepší člověk na světě. Svět potřebuje více lidí, jako jsi ty," napsal Teixeirův manažer na sociální sítě. 

Brazilský bojovník absolvoval ve světě MMA celkem 42 zápasů, ve kterých si připsal 33 výher. V organizaci UFC působil od 26. května 2012, když si premiéru odbyl proti Kyleu Kingsburymu, kterého v prvním kole uškrtil na zemi. Od té doby v nejprestižnější organizaci na světě posbíral dalších patnáct výher a sedmkrát odešel poražen. Byl také držitelem pásu pro šampiona polotěžké váhy, o který přišel v souboji s Jiřím Procházkou. 

"Je zřejmé, že už těmhle borcům prostě nestačím, takže se nyní soustředím na to, abych trénoval Alexe Pereiru a další borce v našem gymu," řekl Teixeira po svém posledním zápase, kdy nestačil na Jamahala Hilla. 

O titul šampiona polotěžké váhy se tak Procházka utká s 31letým Američanem. "Má jednoduchý styl, nic složitého. Umí své rány hezky dotahovat, na to si musím dát pozor. Nemaže se s tím, každá jeho rána je nebezpečná. Jde z něj cítit, že umí ukončovat, a to z něj dělá nebezpečného zápasníka. Mě bere, když mám před sebou člověka, ze kterého cítím, že je nebezpečný a že mě může něčím ohrozit," řekl český zápasník pro TN.cz.

Související obsah

​Procházka je nakonec rád, že jej nečeká odveta právě proti Teixeirovi. "Já jsem tu odvetu zase tolik nechtěl, byl to především velký tlak organizace, abych do toho zápasu šel. Protože když uděláte dobrý první zápas, tak lidé chtějí vidět i dvojku. Přitáhne to lidi. Já ten zápas moc nechtěl, nebylo to něco, po čem bych toužil. Možná proto se to ani nestalo. Neříkám, že mě to mrzí," řekl bijec, který se momentálně zotavuje ze zranění ramene. 

Procházka oslavil titul šampiona UFC na náměstí v Brně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události