Češky porazily v úvodu Poháru Billie Jean Kingové Němky. Rozhodla čtyřhra

Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká | Zdroj: Profimedia

České tenistky porazily v první den Billie Jean Cupu Německo. O úvodní bod v souboji s naším západním sousedem se postarala Markéta Vondroušová, která porazila Andreu Petkovicovou ve dvou setech. Následně nastoupila Barbora Krejčíková proti Angelique Kerberové, se kterou padla ve třech sadách. Rozhodovala tak čtyřhra, ve které byla šťastnější dvojice Kateřina Siniaková a Lucie Hradecká.

Vondroušová pouť mistrovstvím světa družstev rozjela na výbornou. Hned v úvodní hře Petkovicové sebrala servis, ale vzápětí svůj ztratila. Nicméně ve zbytku prvního setu už 22letá tenistka dominovala a radovala se ze zisku úvodní sady v poměru 6:1.

Parádním způsobem vstoupila i do druhého setu a rychle se dostala do vedení 3:0. Rodačka ze Sokolova se opírala především o dobrý servis. Zbytek utkání v poklidu doservírovala a zvíězila 6:3. Česko tak po úvodním zápase vede nad Německem 1:0.

​Vítězný bod mohla přidat Barbora Krejčíková, která hrála s Angelique Kerberovou. To se ale nepodařilo. Novopečená světová trojka sice začala skvěle a dostala se do vedení 3:0, ale světová devítka se v průběhu stále více a více zlepšovala. Nakonec srovnala krok a v první sadě musela rozhodovat zkrácená hra. Ta šla nakonec na konto české tenistky.

Jenže ve druhé sadě to byla jednoznačná záležitost. Kerberová hrála prakticky bez chyb a Krejčíkové nadělila kanára. Jisté tak bylo, že bude rozhodovat třetí set. Němka se dostala do vedení 3:1, ale 25letá tenistka dokázala srovnat krok. Nicméně jako rozhodující se ukázala sedmá hra třetí sady. Ta po dlouhých minutách nakonec šla na stranu Kerberové, která nakonec zápas dopodávala a zvítězila 6:4. Rozhodovala tak čtyřhra.

​Do té na české straně nastoupila Lucie Hradecká s Kateřinou Siniakovou a na druhé Anna-Lena Friedsamová s Jule Niemeierovou. První set rozhodl jeden jediný brejk, který získaly Češky v sedmém gemu. Následně set dotáhly do vítězného konce v poměru 6:4.

Ve druhém setu oba páry přišly o jeden servis a šlo se do tie-breaku. Ten ale Češkám vůbec nevyšel a rychle prohrávaly 0:5. Nakonec ho v poměru 7:2 v pohodě získaly německé tenistky.

Rozhodnout tak musel třetí set, který se hraje formou super tie-breaku. Češky byly lepší a po druhé změně stran vedly 8:4. Jenže Friedsamová s Niemeierovou se nevzdaly a dokázaly snížit na rozdíl jediného míčku. Hradecká se Siniakovou nakonec využily druhý mečbol, vyhrály 10:8 a získaly tak důležité vítězství v bitvě o postup do semifinále.

Ve skupině D doplňuje český a německý výběr Švýcarsko. Do pátečního semifinále postupuje pouze vítěz skupiny.

Markéta Vondroušová hrála naposledy na turnaji v Moskvě, kde došla do semifinále: