Fotbal

Řehákův údajný rasismus se řeší také ve Skotsku, média připomínají i Kúdelu

Řehákův údajný rasismus se řeší také ve Skotsku, média připomínají i Kúdelu
Zdroj: koláž tn.cz / Michal Beránek a Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Po nedělním šlágru mezi Slavií a Plzní se více než o výsledku 2:0 mluví o něčem jiném. A to o údajném rasismu slávistického asistenta Pavla Řeháka směrem ke Kolumbijci Jhonu Mosquerovi, kterého měl nazvat opicí. A celého případu si všimla také skotská média.

"Slavia v centru nových rasistických obvinění," stojí v titulku Herald Scotland. "Staří rivalové Rangers Slavia Praha v rasistické bouři. Asistent trenéra byl obviněn z rasistického posměšku, kdy měl hráče nazvat opicí," píše The Scottish Sun. Podobně reagují také weby Glasgow Times a Daily Record.

K případu se ihned vyjádřila plzeňská Viktorka, která jednoznačně stojí za Jhonem Mosquerou. Následně přišla zpráva také ze slávistického tábora, ve které Pavel Řehák odmítá to, že by byl rasistou a že by plzeňského útočníka rasisticky urazil. S celým případem se nebojí jít až k soudu.

Související obsah

​Herald Scotland i The Scottish Sun nezapomněli zmínit události z loňské sezony mezi Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou, kdy měl údajně slávistický obránce finského hráče též rasisticky urážet. A samozřejmě píší i o dalším zápase Evropské ligy, tentokrát mezi Spartou a Rangers, kde se směrem ke Kamarovi spustil pískot několika tisícovek dětí.

Právě toto téma se ve Skotsku hodně řešilo, jelikož UEFA Spartu nijak nepotrestala a celý případ smetla ze stolu. Právě utkání mezi Spartou a Rangers je v plánu 25. listopadu na Ibrox Stadium a skotské weby předpokládají, že půjde o hodně vyhecovaný zápas.

Ondřeje Kúdelu potrestala UEFA za jeho údajné rasistické chování stopkou na 10 zápasů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události