Fotbal

Ronaldo? Sdílet s ním jednu kabinu je něco neuvěřitelného, říká talent Kovář

Ronaldo? Sdílet s ním jednu kabinu je něco neuvěřitelného, říká talent Kovář
Zdroj: profimedia.cz

Plní si sen. Již jako sedmnáctiletý přestoupil ze Slovácka do slavného Manchesteru United. Postupem času se v Anglii vypracoval až do A-týmu Rudých ďáblů a nyní nahlédl i do Ligy mistrů. O trénincích s Ronaldem či celkové práci v Manchesteru mluvil pro klubový web "svého" Slovácka.

Jedenadvacetiletý gólman fotbalově vyrůstal na jihu Moravy a na svůj věk předváděl ohromující výkony. Není proto divu, že si ho na Britských ostrovech všimli. "Už to bude čtvrtý rok, co jsem přestoupil ze Slovácka a jsem rád, že jsem se rozhodl jít touto cestou, protože je to neuvěřitelná zkušenost. Jsem v Manchesteru velice spokojený. Doufám, že to tak bude pokračovat i nadále," říká mladý Matěj Kovář, jenž v klubu působí od svých sedmnácti let.

Nyní prožívá úžasné chvíle. Stal se členem A mužstva United, a denně tak trénuje mimo jiné i s legendou Cristianem Ronaldem: "Je to až neuvěřitelné sdílet s takovým hráčem kabinu a sledovat, jak na sobě každý den pracuje. Je to pro mě neskutečná zkušenost a motivace. A nejenom pro mě, ale i pro všechny mladé kluky u nás na Slovácku, že si každý může splnit svůj sen a dostat se třeba ze Slovácka až do kabiny Manchesteru United mezi nejlepší hráče na světě."

Související obsah

​Nadějný gólman neskrýval ani nadšení z momentu, kdy měl možnost nakouknout do Ligy mistrů: "Dostat se na lavičku v zápase Ligy mistrů byl skvělý zážitek a zkušenost. Stát jednou v brance by byl určitě splněný sen, ale taky vím, že mám před sebou ještě spoustu práce, abych se tam jednou dostal."

Cristiano Ronaldo v Lize mistrů pomohl Manchesteru svými góly na poslední chvílí:

​Kovář je pochopitelně i nedílnou součástí české jednadvacítky, která si za hlavní cíl dává postup na mistrovství Evropy. "Reprezentační povinnosti si užívám vždycky a rád. Před námi teď budou důležité zápasy, které hodně napoví, jestli se na mistrovství dostaneme. Tak nám držte palce," dodal český talent.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události