šipky

Zlej Kája porazil Petera Wrighta! Na finálový turnaj to však nestačilo

Další velmi cenný skalp si připsal Karel Sedláček na Players Championship. V posledním turnaji základní části se v prvním kole vypořádal se světovou dvojkou Peterem Wrightem. Ve druhém kole ovšem prohrál, takže účast na finálovém turnaji nakonec nevybojoval. Zadařilo se také Adamu Gawlasovi, který na Players Championship konečně vyhrál po dvanácti turnajích bez vítězství.

Karel Sedláček šel do posledního třicátého turnaje s tím, že když by zvládl postoupit přes pár soupeřů, mohl se kvalifikovat na závěrečný turnaj. V prvním kole proti němu stála světová dvojka Peter Wright, ovšem Zlej Kája se ho nezalekl. V úterý první český profesionál porazil Jonnyho Claytona a nyní získal další cenný skalp, Snakebitea porazil 6:4.

Druhé kolo mu ovšem nestačilo a potřeboval postoupit ještě dál. Jenže jeho druhým soupeřem byl australský Čaroděj Simon Whitlock a na světovou dvacítku už Sedláček nevyzrál, když padl těsně 5:6. Mezi nejlepších 64 hráčů letošní série turnajů Players Championship se nakonec nedostal, takže na finálovém turnaji si nezahraje.

Adamu Gawlasovi se dlouhodobě nedaří. Poslední výhru z této série získal na sedmnáctém turnaji sezony, od té doby na dalších dvanácti turnajích nevyhrál ani jednou. Ovšem nyní v prvním kole vyzval Australana Gordona Matherse a 105. hráče světa porazil jednoznačně 6:2. Ve druhém kole ovšem narazil na pětinásobného mistra světa Raymonda van Barnevelda a s ním prohrál 2:6.

​Finálový turnaj si tak ani jeden z Čechů nezahraje. Pro Karla Sedláčka je ale i tato jedna výhra důležitá. Ve světovém žebříčku mu totiž patří 64. místo, které potřebuje pro udržení profesionální karty. Rozhodující bude pořadí po mistrovství světa. Pokud by Zlej Kája z elitní 64 vypadl, musel by o profesionální kartu znovu bojovat na náročné Q-School.

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6