Výprask a ztráta Čelůstky. Sparta si z Lyonu veze porážku

Sparta se v dalším kole EL představila na hřišti Lyonu. | Zdroj: Profimedia.cz

Sparta v rámci Evropské ligy zavítala na hřiště Lyonu a v odvetném duelu prohrála. Se soupeřem z francouzské ligy držela krok jen v prvním poločase, pak třikrát inkasovala. Katem Letenských se stal Islám Slímání, který vstřelil dva góly. Sparťané doplatili i na vlastní koncovku, a navíc už na začátku přišli o zraněného Čelůstku. Rangers ale remizovali s Brondby a pražský klub si tak udržel druhou příčku ve skupině A.

Sparta nastoupila do utkání na půdě Lyonu s tím, že může překvapit. Chvíli po úvodním hvizdu ji ale potkala velká nepříjemnost. Už v 7. minutě musel nuceně střídat Čelůstka a na hrací plochu místo něj vyběhl Vindheim. Krátce nato se Olympique ocitl v první velké šanci. Shaqiri si zpracoval balón ve velkém vápně a vypálil. Z dobré pozice ale přestřelil.

Na druhé straně se zkoušel po Hanckově centru prosadit Krejčí. Jeho hlavička však skončila jen v náruči brankáře Lopese. Po půlhodině hry utekl sparťanské obraně Slímání, v rozhodující chvílí ale selhal a zacílil zcela mimo. Pár minut před přestávkou chtěl Lopese prověřit Sáček, trefil ale jen bránícího Denayera. Vzápětí na hřiště vběhli fanoušci a zápas byl na chvíli přerušen.

​Po přestávce Lyonští přetavili šance v góly. A pokaždé u toho byl Islám Slímání. V 61. minutě dostal pas za obranu, nasprintoval před Nitu, udělal kličku a pohodlně zakončil do prázdné brány. O tři minuty později udeřil stejný hráč podruhé. Naskočil si na krásný centr Caquereta a nekompromisní hlavičkou poslal balón k bližší tyči.

V závěru Letenští ještě zahrozili. Karabec ranou z ostrého úhlu selhal a neujala se ani Krejčího hlavička. Lyon svou šanci z třetí minuty nastavení naopak neváhal proměnit a Sparta tak s Lyonem padla 0:3.

Olympique Lyon AC Sparta Praha 3:0 (0:0)
Branky: 61. Slímání, 64. Slímání, 90+2. Toko Ekambi

Brondby IF Rangers FC 1:1(1:0)
Branky: 45+1. Balogun (vla.) – 78. Hagi

Sparťané recept na Lyon nenašli. Mohli si vzít příklad z Lensu, který Lyon porazil v nedávném zápase Ligue 1: