Sen o semifinále se rozplynul. Češky v Poháru Billie Jean Kingové podlehly Švýcarsku

Lucie Hradecká po prohrané bitvě se Švýcarskem v Poháru Billie Jean Kingové. | Zdroj: Profimedia.cz

České tenistky v bitvě o semifinále neuspěly. V pražské O2 aréně vyzvaly Švýcarky, se kterými prohrály 2:1. Markéta Vondroušová sice získala úvodní bod proti Golubicové, Barbora Krejčíková na ni však v měření sil proti Bencicové nenavázala a padla ve dvou setech. O postupu mezi nejlepší čtyři tak rozhodl závěrečný debl. Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková bojovaly statečně, na švýcarský pár to ale nestačilo a Češky tak končí ve skupině.

Bitvu o semifinále rozehrála s hráčkami ze země helvétského kříže Markéta Vondroušová, která na kurt nastoupila proti Viktoriji Golubicové. Zkraje prvního setu se česká tenistka nepotkala s formou a brzy prohrávala 0:2 na gamy. Pak si však vzala zpátky ztracené podání a nadechla se ke stíhací jízdě.

Klopýtla však ještě jednou a v jednu chvíli si Švýcarka hýčkala náskok 4:1. Vondroušové se ale povedlo vyhrát následujících pět gamů a otočit vývoj prvního setu ve svůj prospěch.

Ve druhé sadě už to byla jednoznačná záležitost české hráčky. Ta si vypracovala vedení 4:0 a nepustila Golubicovou na dostřel. Švýcarská reprezentantka nakonec uhrála dvě hry a Vondroušová se mohla radovat z triumfu 6:4 a 6:2 i z prvního bodu pro český tým.

​V O2 aréně se následně představila třetí hráčka světového žebříčku Barbora Krejčíková a chtěla napravit porážku proti Němce Kerberové. Už od začátku ale měla navrch její soupeřka Belinda Bencicová. Krejčíková však mocně dotahovala a nakonec prohrála 6:7.

Druhý set byl vyrovnanější a obě soupeřky spolu držely krok až do stavu 3:3. Bencicová poté odskočila na 5:3, česká hvězda se ale nevzdávala a ještě získala jeden game. To ale bylo z její strany vše a se Švýcarkou padla 6:7 a 4:6.

O postupu do semifinále tak musela rozhodnout závěrečná čtyřhra mezi dvojicí Kateřina Siniaková-Lucie Hradecká a Viktorija Golubicová-Jil Belen Teichmanová. Český pár v zápase nepotvrdil formu z bitvy s Německem a v úvodní sadě tahal za kratší konec. Nakonec soupeřkám podlehl 3:6. V dalším setu Češky zmobilizovaly síly, ale ani dobrý výkon na výhru nestačil. Po setech 3:6 a 3:6 Siniaková s Hradeckou padly a český reprezentační tým skončil na Poháru Billie Jean Kingové ve skupině.

Markéta Vondroušová v Poháru Billie Jean Kingové potvrdila formu. Nedávno například prošla v Torontu do semifinále: