Motorsport

Salač zajel parádní tréninky. V prvním skončil v nejlepší trojce

Český jezdec, jezdící v Moto3, má za sebou podařené tréninky na předposlední velkou cenu sezony. V Portugalsku byl v prvním měření sil třetí, v tom druhém si o čtyři příčky pohoršil.

Velká cena Algarve je letošní 17. zastávkou ročníku. Pro Filipa Salače jde o předposlední závody v kategorii Moto3, jelikož příští rok bude jezdit o kategorii výše v Moto2. V prvním tréninku zajel třetí nejrychlejší čas 1:49,082 a na nejrychlejšího Dennise Foggiu ztratil 0,786 tisícin.

Ve druhém měření si pohoršil na sedmé místo, i když časově se zlepšil na 1:48,540. Vítěz Foggia skončil tentokrát druhý. Nejlepším byl jiný Ital Romano Fenati s časem 1:48,026.

​V královské kategorii MotoGP byl v obou případech nejrychlejší čerstvý mistr světa Fabio Quartararo. V Moto2 vyhrál první trénink Remy Gardner, druhý pak Raul Fernandez.

Celý kompletní víkend můžete sledovat na Nova Sport 1 a Voyo. Pokračuje se v sobotu od 13:35.

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6