Zacha s Chytilem skórovali. Arizoně nepomohl ani dobrý výkon Vejmelky

Pět zápasů nabídla noční NHL. A k vidění bylo opět několik Čechů, z nichž se hned dva dokázali gólově prosadit. Skórovali Pavel Zacha z New Jersey a Filip Chytil z New York Rangers. Ani jeden se ale z výhry neradoval. Stejně tak porážce nezabránil ani brankář Karel Vejmelka, jenž hájí barvy Arizony.

Zápas Oilers s Rangers nabídl parádní podívanou a hned 11 branek. Hned tu první vstřelil útočník Filip Chytil. Ten se dostal ke střele z mezikruží a střelou k tyči dokázal prostřelit Koskinena. Ještě v první třetině se podařilo domácím vyrovnat. Pak už přišla parádní jízda newyorského celku. Třemi góly v řadě odskočili hosté do vedení 4:1. Chytil zaznamenal ještě jednu asistenci.

Jenže Edmonton dokázal srovnat na 4:4, aby následně šli Rangers opět do vedení. Olejáři ale mají Connora McDavida. Jeho gól na 5:5 byl neuvěřitelný. Hvězdný Kanaďan přebral puk ve středním pásmu, následně ze čtyř protihráčů udělal solné sloupy a krásným blafákem překonal Georgijeva. V prodloužení následně rozhodl jeho parťák Leon Draisaitl.

​Trefil se také Pavel Zacha z New Jersey. Ten Devils vystřelil bod s Los Angeles. Při hře bez brankáře se trefil 24 sekund před koncem pěknou střelou z levého kruhu. Kings ale nakonec brali bod navíc, když rozhodli v prodloužení.

Další prohru zaznamenala Arizona, za kterou odchytal celý zápas Karel Vejmelka. Jenže ani jeho 28 zápasů nezabránilo porážce 1:3 s Anaheimem. Hosté tak mají stále pouze jeden bod. Za Coyotes se bodově nedokázal prosadil Dmitrij Jaškin. Za Ducks byl pouze na střídačce brankář Lukáš Dostál.

I v zápase Winnipegu s Chicagem byl ve hře český hokejista. Dominik Kubalík ale nebodoval a trápení Blackhawks pokračuje. S Jets prohráli 1:5. V posledním zápase prohrál doma Vancouver s Nashvillem 2:3.

Noční výsledky NHL:

Winnipeg Jets - Chicago Blackhawks 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. P. Stastny (Copp, Ehlers), 3. Pionk (Connor, Copp), 34. Toninato (Copp), 36. Connor (N. Schmidt, J. Svečnikov), 55. Ehlers – 41. Entwistle (S. Jones, Dach).

Edmonton Oilers - New York Rangers 6:5 pr. (1:1, 1:3, 3:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Hyman (Barrie, Nurse), 35. Puljujärvi (Nugent-Hopkins, Nurse), 41. Barrie (McDavid, Draisaitl), 44. Puljujärvi (Keith, Bouchard), 58. McDavid (Barrie, Draisaitl), 64. Draisaitl (Nurse, McDavid) – 2. Chytil (Lundkvist, Blais), 23. K. Rooney (Chytil), 25. Kreider (A. Fox, Goodrow), 27. Zibanejad (R. Strome, Panarin), 48. Zibanejad (Kreider).

Anaheim Ducks - Arizona Coyotes 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Henrique (Getzlaf, T. Terry), 19. Milano (Henrique, Shattenkirk), 30. S. Carrick (D. Grant, Drysdale) – 60. Gostisbehere (L. O'Brien, Ch. Fischer).
Za hosty v brance Karel Vejmelka - 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3 %.

Los Angeles Kings - New Jersey Devils 3:2 pr. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 40. A. Kempe (D. Brown, Kopitar), 57. Kaliyev (M. Roy, Athanasiou), 61. Iafallo (Danault) – 44. Bratt (N. Hischier, A. Johnsson), 60. Zacha (Graves, Bratt).