Bellator má nového šampiona v lehké váze. Pitbull knokautoval Queallyho

Parádní galavečer má za sebou druhá nejprestižnější MMA organizace světa. Bellator 270 byla ozdobou bojového sportu, včetně titulového zápasu. Ten obstaral Patricky Pitbull Freire a domácí Peter Queally. Brazilec nakonec svého soupeře knokautoval ve druhém kole a získal mistrovský pás v lehké váze.

Zápas v dublinské 3Areně se očekávala skvělá atmosféra a parádní souboj. Obojí se potvrdilo. Při nástupu Petera Queallyho, dlouholetého tréninkového parťáka Conora McGregora, vyprodaná aréna spustila největší hit od skupiny Cranberries - Zombie. Byla to taková síla, že nebyl slyšet ani moderátor celé akce. A horliví fanoušci nepřestávali zpívat ani v průběhu zápasu.

Jejich miláčkovi to ale nepomohlo. V prvním kole se Freire tlačil vpřed, když zkoušel svého soupeře pěstmi. Naopak Queally se držel zpět a sázel svému soupeři lowkicky. Rozhodlo tak druhé kolo. Na začátku nepříjemně domácí borec píchl Pitbulla do oka a ten musel být ošetřován.

Související obsah

​V zápase ale pokračoval a šel přes bolest. Nepříjemný zásah ho evidentně nakopl. Jednou tvrdou ranou Ira rozhoupal a začal mu sázet jeden úder za druhým. Queally se sice dokázal vzchopit, ale Pitbull pokračoval, přidával do hlavy svého soupeře další bomby a rozhodčí zápas ukončil. Brazilec tak potvrdil své první místo v žebříčku lehké váhy.

Patricky Freire tak uzmul uvolněný titul v lehké váze, kterým navázal na svého bratra Patrícia, jenž právě pás pro šampiona uvolnil. A to z důvodu, aby se svým bratrem nezápasil. Patrício se tak přesunul zpět do pérové váhy.

Výsledky Bellatoru 270:

Hlavní karta

Peter Queally vs. Patricky "Pitbull" Freire  – TKO 2. kolo, 1:05

James Gallagher vs. Patrick Mix – gilotina 3. kolo, 0:39

Daniel Weichel vs. Pedro Carvalho  – jednomyslné rozhodnutí (28:29, 28:29, 28:29)

Prelims

Ciaran Clarke vs. Jordan Barton – submise 3. kolo, 4:11

Ilias Bulaid vs. Georges Sasu – nejednomyslné rozhodnutí (29:28, 28:29, 30:27)

Daniele Scatizzi vs. Brian Hooi - jednomyslné rozhodnutí (29:28, 29:28, 29:28)

Lee Chadwick vs. Arunas Andriuskevicus – nejednomyslné rozhodnutí (28:29, 30:27, 29:28)

Nicolo Solli vs. Bobby Pallett – nejednomyslné rozhodnutí (30:27, 28:29, 29:28)

Danni Neilanová vs. Audrey Keroucheová – TKO 3. kolo, 3:58

Stephen Costello vs. Joe Nazokatov – 2. kolo, 2:24

Gokhan Saricam vs. Charlie Milner – KO 1. kolo, 0:15

Podívejte se na fenomenální nástup Petera Queallyho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.