Motorsport

Salač výkony z tréninků nezopakoval. Bude startovat na konci první desítky

Českému závodníkovi Moto3 Filipu Salačovi nevyšla kvalifikace na Velkou cenu Algarve. Kvalifikaci měl skvěle rozjetou a bojoval dokonce o první řadu, nakonec ale skončil na devátém místě.

Salač po většinu času vedl a mohl pomýšlet na druhou pole position. Jenže nakonec neuspěl. Jenže hlavně kvůli poslednímu kolu se začal propadat, jelikož několik jezdců perfektně trefilo načasování a dostalo se před něj. Časem 1:47,811 se tak zařadil na deváté místo a na vítězného Sergia Garciu ztratil 0,537 tisícin.

Královskou kubaturu MotoGP ovládl Ital Bagnaia na Ducati. Už jistý mistr světa Francouz Quartararo odstartuje ze sedmého místa, když na vítěze ztratil 0,406 tisícin.