Hokej

Jedenáct proher stačí, drahoušku. Chicago se rozloučilo s trenérem

Jedenáct proher stačí, drahoušku. Chicago se rozloučilo s trenérem
Jeremy Colliton na lavičce Chicaga Zdroj: Profimedia.cz

Jeden z nejhorších vstupů do nové sezóny NHL prožívají hokejisté Chicaga Blackhawks. Na lavičce šestinásobného vítěze Stanley Cupu končí mladý trenér Jeremy Colliton, a to přesně po třech letech ve funkci. Práci si hledají také asistenti Tomas Mitell a Sheldon Brookbank.

Naprosto strašidelný start prožívají hokejisté Chicaga, kteří v prvních dvanácti zápasech porazili pouze Ottawu a jen díky mizérii Arizony nejsou na posledním místě Západní konference i celé NHL. Jeden z nejmladších trenérů v historii klubu se loučí přesně po třech letech ve funkci hlavního kouče Blackhawks. 

"Naše organizace prožila extrémně náročné týdny a museli jsme se vyrovnat s řadou nezbytných změn," pronesl ředitel klubu Danny Wirtz. "Když se díváme dopředu, tak víme, že si musíme získat zpět důvěru našich fanoušků a jsme vděční za podporu celé naší komunity. Vážíme si všeho, co Jeremy pro Chicago přinesl," dodal. 

Související obsah

Prozatímním koučem Hawks bude Derek King, který v posledních letech vedl farmářský tým organizace, který sídlí v Rockfordu. Chicago si prožívá velice těžké týdny, na povrch totiž vyšly detaily sexuálního zneužívání z roku 2010. V reakci na to skončil například generální manažer Stan Bowman. 


V dresu Chicaga hraje také Dominik Kubalík, ale ani on nedokáže zastavit bídnou formu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události