Hokej

Sexuální násilník z Chicaga byl vyřazen z hokejové síně slávy, neustál dávnou kauzu

Sexuální násilník z Chicaga byl vyřazen z hokejové síně slávy, neustál dávnou kauzu
Zdroj: profimedia.cz

Pokuty, vyhazov z práce, tresty a nyní i vyřazení ze síně slávy a odebrání Stanley Cupu. Ex-trenéra Chicaga Blackhawks Brada Aldricha dohnala deset let stará kauza sexuálního zneužívání, která v uplynulých dnech znovu ožila. Vedení síně slávy vyhovělo podnětům majitele elitního klubu a definitivně smazalo jméno bývalého kouče.

Píše se rok 2010 a Chicago zdvihá nad hlavu pohár pro vítěze NHL. Brad Aldrich tehdy působil v klubu jako videokouč a dopouští se závažného činu. Sexuálně zneužíval hokejistu Kylea Beache. A dokonce to nebyl jediný jeho prohřešek, o tři roky později měl obtěžovat šestnáctiletého kluka. Následovalo odsouzení a od té doby figuruje na seznamu registrovaných sexuálních delikventů.

Nicméně tím to neskončilo. Majitel Blackhawks Rocky Wirtz lobboval za to, aby bylo jeho jméno odstraněno i z poháru, který Chicago získalo: "I když už nemůže vrátit činy, které udělal, tak jeho jméno na jednu z nejprestižnějších trofejí světa prostě nepatří," nebral si servítky Wirtz.

Související obsah

​A hokejová síň slávy jednala. Nejenže jméno z poháru skutečně smazala, ale nyní i vyloučila bývalého kouče ze slavné Hockey Hall of Fame. V prohlášení stálo: "Na Stanley Cupu jsou vyryta jména nejtalentovanějších a nejpracovitějších hokejistů světa a jméno sexuálního devianta tam rozhodně nemá co dělat." Brad Aldrich tak na své neakceptovatelné činy doplatil a jeho chování bylo tvrdě odsouzeno.

Podívejte se na sestřih zápasu Chicaga s Coloradem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události