Neymar a Mbappé zářili, PSG se ale na výhru opět nadřelo. Lille se trápí

PSG jasně vládne francouzské Ligue1 a jasným krokem jdou za tuzemským titulem. Tým šlape i bez Lionela Messiho, který v sestavě chyběl. Dařilo se dvojici Neymar - Kylian Mbappé. Oba hráči se prosadili v utkání a pařížský celek zvítězil nad Bordeaux.

Bez zraněného Lionela Messiho šlo PSG na Bordeaux, které hrálo doma a čekalo se opravdu těžké utkání. Do vedení se dostal obrovský favorit ligy. Neymar dostal centrovaný míč do vápna, počkal si na ideální čas a k levé tyčce skóroval jako první hráč v duelu. Stejný hráč se prosadil i těsně před koncem první půle, nyní po krásné kombinaci. Míč mu ve vápně připravil stejně jako u první branky Kylian Mbappé.

Francouzská superhvězda pak zkompletovala i třetí "kanadský bod" v utkání. Herrera luxusní přihrávkou přes polovinu hřiště vysunul Wijnalduma, který šel na branku úplně sám. Nizozemec ovšem nehamounil a posunul na Mbappého vedle sebe, který do prázdné klece upravil již na 3:0 pro hostující celek.

​Jedenáct minut před koncem snížil Alberth Elis, který dostal přihrávku na penaltový puntík a levačkou usměrnil míč za záda brankáře Navase. Ve druhé nastavené minutě to už bylo pouze o jeden gól. Niang si vyměnil míč s Briandem a levačkou propálil hostujícího brankáře podruhé. Na bod to ale už nestačilo.

Mistrovskému Lille se naopak moc nedaří a bude rádo, když v příštím ročníku zabojuje alespoň o evropské poháry. Na domácím hřišti sice vedlo nad Angers od sedmadvacáté minuty. Vedení ale neudrželo a sedm minut před koncem hosté vyrovnali a odvezli si tři body. Dogy jsou až na dvanáctém místě.