Usman na UFC 268 uhájil titul. Šampionkou zůstává i Namajunasová

Kamaru Usman a Colby Covington Zdroj: Profimedia

Hodně nabitý večer byl k vidění v newyorské Madison Square Garden, kde proběhl další večer bojových sportů, UFC 268. Na programu byly hned dva titulové zápasy. A pás pro šampiony udržel Kamaru Usman a uspěla také Rose Namajunasová.

Hlavním zápasem a tahákem byl jednoznačně souboj o titul ve welterové váze, ve kterém se utkal Kamaru Usman a Colby Covington. Šlo tak o reprízu duelu z prosince 2019, kdy zvítězil Nigerijec v pátém kole.

Tentokrát oba borci vydrželi v kleci až do závěrečného gongu. A šlo o vyrovnaný souboj. Zpočátku byl aktivnější Covington a několikrát Usmana rozhodil. Jenže Nigerijská noční můra vždy skvěle kontrovala. Před koncem prvního kola dokonce rodákovi z Kalifornie způsobil tržnou ránu pod okem.

Covington byl i nadále hodně aktivní především v postoji, ale na konci prvního kola vyslal Usman tvrdý levý hák a svého protivníka poslal k zemi. Jenže než mohl 34letý samuraj přidat další rány, zazněl gong. Nepříjemnost pro Covingtona přišla půl minuty před koncem, když ho Usman zasáhl do oka. Nakonec oba borci natáhli duel do plných 25 minut.