Motorsport

Úžasný závěr, Foggia spadl a Acosta je mistrem světa Moto3. Salač desátý

Portugalské Algarve hostilo předposlední závod organizace Moto3 a bylo na co koukat. Dennis Foggia ještě v posledním kole žhavil šanci na titul mistra světa, ale spadl a Pedro Acosta si dojel pro premiérové vítězství v dlouhodobé soutěži. Filip Salač skončil desátý.

Tak to byl závod! Pedro Acosta opět ukázal, že je naprosto špičkovým jezdcem a v letošní sezóně má neuvěřitelnou formu. Sedmnáctiletý španělský závodník původem z Mazarrónu startoval až ze čtrnáctého místa, ale dostal se do popředí a bojoval o první titul šampiona v nováčkovské sezóně.

Ještě v posledním kole vedl Foggia, což by znamenalo, že by se o titulu rozhodlo v posledním závodě sezóny. Acosta ovšem italského jezdce předjel a ten vzápětí spadl z motorky, neboť do něj zezadu narazil Darryn Binder. Foggia tak nedojel a rozplynul se mu sen o zisku světového šampiona.

Acosta nakonec na prvním místě dojel a započaly velké oslavy, ale nejspíše se budou muset obejít bez alkoholu, neboť je Acosta čerstvě sedmnáctiletý jezdec. V nováčkovské sezóně titul získal naposledy v roce 1990 italský jezdec Loris Capirossi. Španělsko tak má podruhé v řadě mistra světa ve třídě Moto3, naposledy se radoval Albert Arenas.

​Filip Salač odstartoval z devátého místa, ale stejně jako v posledním závodě si lepší pozici neudržel. V jednu dobu byl dokonce na patnáctém místě, ale hlavně vinou několika pádů se dostal na desátou pozici a připsal si do žebříčku dalších šest bodů. Aktuálně je na sedmnáctém místě, přeskočil Stefana Nepu.

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6