Motorsport

MotoGP má nového mistra světa! Španělskou nadvládu ukončil Quartararo

Dvaadvacetiletý francouzský závodník Fabio Quartararo, který je přezdívaný El Diablo, ukončil nadvládu španělských závodníků a stal se prvním Francouzem v historii MotoGP, který se stal mistrem světa. Od roku 2012 vyhrávali pouze španělští jezdci.

Na okruhu v regionu Emilia-Romagna se psala historie! Fabio Quartararo se díky pádu druhého muže aktuálního žebříčku MotoGP Francesca Bagnaii stal mistrem světa. V posledních dvou závodech už nemůže být rodák z Nice dostižen a je tedy prvním Francouzem v historii, který vyhrál sérii závodů MotoGP.

V závodě vedl téměř celou dobu Francesco Bagnaia, jenž ještě mohl zabojovat o titul mistra světa, kdyby vyhrál poslední dva závody. Čtyři kola před koncem ovšem upadl a už se mohla chystat veselka. Fabio Quartararo byl najednou třetí a stačilo mu dojet závod. Nakonec skončil čtvrtý a oslavy začaly.

​Závod v Itálii nakonec vyhrál Marc Márquez, jemuž se povedlo vyhrát závod letos již potřetí. Po 735 dnech ovládl závod po směru. S kariérou se na domácí půdě loučil legendárního Valentino Rossi, jenž po sezóně ukončí aktivní kariéru.

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.