Fotbal

Rozhodčí zařízl Bohemians, rozhodla Příhodova komise. Udělal dvě velké chyby

Rozhodčí zařízl Bohemians, rozhodla Příhodova komise. Udělal dvě velké chyby
Zklamaný fanoušek Bohemians 1905 | Zdroj: Profimedia

Hlavní rozhodčí Marek Radina a videorozhodčí Václav Štěrba nebudou mít po utkání Liberce s Bohemians čisté svědomí. Komise rozhodčích v čele s Radkem Příhodou totiž odhalila dvě velké chyby, kterých se dopustili. Uznali gól Matěje Chaluše, i když před tím zahrál rukou a poté nesprávně nenařídili pokutový kop po faulu stejného hráče na Martina Dostála. Obě situace nenapravilo ani video, které je zkoumalo.

Za bezbrankového stavu se v 73. minutě po centru z pravé strany probil vápnem Matěj Chaluš a překonal Bačkovského v brance hostů. Při zpracování se ale míče dotkl rukou.

"Rozhodčí nesprávně v 73. minutě uznali branku domácích. Měla následovat intervence VAR. Bezprostředně před vstřelením branky se míč lehce dotkl ruky domácího hráče a v tomto případě se jedná o porušení pravidel. Kdyby branky dosáhl spoluhráč hráče, který rukou zahrál, tak by branka byla podle pravidel regulérní," vysvětlil předseda Komise rozhodčích Radek Příhoda. 

Související obsah

Ještě větší křivdu pak klokani cítili chvíli před koncem zápasu a opět za nerozhodného stavu. Matěj Chaluš ve vápně udeřil do obličeje Martina Dostála. Rozhodčí ale pokutový kop nenařídil, což podle Příhody byla opět chyba. "V 87. minutě utkání měl rozhodčí nařídit pokutový kop pro hosty za udeření soupeře do obličeje."

I kvůli tomu nakonec Bohemians nezískali ani bod, když o výhře Severočechů rozhodl v závěru zápasu Tupta a Liberec se radoval z výhry 2:1.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události