Další sporty

Dojemná rozlučka v O2 aréně. 17letý hřebec ukončí v Praze kariéru

Dojemná rozlučka v O2 aréně. 17letý hřebec ukončí v Praze kariéru
Zdroj: FOTO: Josef Malinovský

Jezdec Ondřej Zvára se na letošním ročníku Global Champions Prague Playoffs rozloučí se svým zkušeným koněm Cento Lanem. Pro 17letého hřebce půjde totiž o poslední závod kariéry.

Samotná rozlučka proběhne 20. listopadu při závodech na Global Champions Prague Playoffs v O2 aréně, kde Zvára společně se svým koněm završí letošní skvělý rok, který byl vyšperkovaný olympijskými hrami v Tokiu a mistrovstvím Evropy.

"Ano, byla to sezona splněných snů, ale na druhou stranu to výsledkově nebyla ta nejlepší," prohlásil 37letý český jezdec, který se s Cento Lanem kvalifikoval na OH v Tokiu, kde se jim ale příliš nedařilo. "Cento se tam cítil výborně a užíval jsem si to tam každým dnem. Čekal jsem lepší výsledek, bylo to ale obtížné a na výsledku byla vidět i trochu nervozita. Asi bych si to představoval jinak, ale byla to olympiáda a doufám, že cíl byla ta cesta," dodal Zvára.

Český jezdec pak také se stejným koněm absolvoval mistrovství Evropy. "Já jsem celou dobu počítal, že pojede Quimero, ale díky tomu, že se to tak skoulelo a start na olympiádě byl jen jeden, tak Cento neměl žádnou větší zátěž a rozhodli jsme se, že pojede i na evropský šampionát," vysvětlil, proč se 17letý hřebec představil také na ME.

Související obsah

Nyní už se Ondřej Zvára chystá na galashow světového parkuru Prague Playoffs, kde Cento Leno ukončí úspěšnou kariéru. "Nebylo to pro mě těžké. Jsem mu vděčný a vím, co pro mě dělal od pěti let. Pro mě to bylo jasné rozhodnutí, i když bylo bolestivé, protože vím, jak dobře se cítí. Ale za to všechno, co pro mě udělal a permanentně skákal s takovými výsledky, tak pro mě nebyla jiná volba. Cento si takové rozloučení zaslouží. Kdo jiný, než takový kůň by měl mít rozlučku s kariérou na takovýchto závodech. Byl to krásný život s ním a byl pro mě vrchol s ním pracovat," uzavřel Zvára.

Global Champions Prague Playoffs proběhne od 18. do 21. listopadu v O2 aréně.


Na rozhovor s jezdcem Ondřejem Zvárou se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události