Motosport

Márquez zmešká i Valencii. Vrátily se mu deset let staré zdravotní problémy

Márquez zmešká i Valencii. Vrátily se mu deset let staré zdravotní problémy
Zdroj: Profimedia

Šestinásobný mistr světa Marc Márquez zmešká závod MotoGP i ve Valencii. Důvodem je diplopie, což jsou problémy s dvojím viděním. Tento zdravotní neduh si způsobil po pádu během tréninku v Portugalsku. Původně se hovořilo pouze o lehčím otřesu mozku, ale pozdější vyšetření odhalila, že je to vážnější. Španělský závodník, který jezdí ve službách stáje Repsol Honda, se nezúčastní ani posezonních testů.

Problémy s dvojím viděním měl Márquez už před deseti lety, když jej trápily po nehodě v Sepangu. Nyní jim musí čelit znovu a nedovolí mu nastoupit do posledního závodu sezony ve Valencii, který se koná o víkendu 12.-14. listopadu.

Po nehodě v Portugalsku si vzal Márquez několik dnů volna, ale cítil se během nich špatně a měl problémy s viděním, a tak vyrazil na vyšetření na kliniku v Barceloně, aby zjistil, co mu vlastně je. 

Související obsah

​Že jsou Márquezovy problémy vážnějšího charakteru, než se původně myslelo, zjistil jeho lékař Sánchez Dalmau při pondělní prohlídce. "Vyšetření odhalilo, že Marc Márquez trpí diplopií, kterou si způsobil po havárii. Má ochrnutý čtvrtý nerv pravého oka. Prozatím to budeme řešit konzervativní léčbou a pravidelnými prohlídkami," sdělil doktor ve svém prohlášení. V roce 2011 musel Márquez podstoupit operaci kvůli stejnému problému.

Před posledním závodem sezony patří španělskému závodníkovi šesté místo, ale má stejně bodů jako sedmý Brad Binder, který jej může ještě předstihnout. 

V srpnu byl Márquez pod palbou kritiky za to, že způsobil během závodu nehodu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události