Čimajev je jeden z největších postrachů, říká šéf UFC. Boj o titul si musí zasloužit

Čimajev je jeden z největších postrachů, říká šéf UFC. Boj o titul si musí zasloužit
Chamzat Čimajev a Dana White Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram Khamzat Chimaev

Chamzat Čimajev vstoupil do UFC jako velká voda. První čtyři zápasy vyhrál suverénně v prvním kole a už pomýšlí na ty nejvyšší mety, když by rád vyzval "Nigerijskou noční můru", jak se přezdívá Kamaru Usmanovi. Podle šéfa UFC, Dany Whitea, má čečenský bijec ještě hodně co dokazovat, aby jej mohl vyzvat k boji o titul.

Na sobotním galavečeru si Usman (20-1) bez problémů poradil s Colbym Covingtonem a připsal si už patnáctou výhru v UFC. V této organizaci tak stále čeká na svého prvního přemožitele. Tím by se rád stal Chamzat Čimajev (10-0), který stejně jako jeho nigerijský soupeř ještě nepoznal hořkost porážky, a to dokonce v rámci všech MMA organizací. 

Naposledy "Čečenský vlk" naprosto přejel Li Jinglianga, když se s ním v kleci zdržel pouhé 3 minuty a 14 vteřin a svého soupeře donutil odklepat konec zápasu. Během toho si ještě stihl popovídat s šéfem UFC, Danou Whitem. Navíc soupeři nedovolil jediný úder.

Podle Whitea má ale Čimajev ještě pořád spoustu času, aby mohl vyzvat šampiona velterové váhy Kamaru Usmana. "Je zde několik lidí, kteří si myslí, že by Čimajev, který má za sebou čtyři zápasy v UFC, už mohl vyzvat Usmana," řekl White na posledním UFC galavečeru. "Chápu to. Ten borec je jeden z největších postrachů, které jsme kdy viděli a způsob, jakým mlátí ostatní soupeře, je dechberoucí, ale," zarazil se White. "Ale až vyzve někoho z TOP 10 nebo TOP 5, o Usmanovi nemluvě, je to úplně jiná liga. Ještě mu tak pár zápasů chybí. Až porazí pár borců, kteří patří mezi nejlepší, tak uvidíme," vysvětlil White.

Související obsah

​Čečenský bijec reprezentující Švédsko je ve světě MMA opravdovou senzací. Nejen, že všechny zápasy vyhrál před limitem, ale ani jednou se nedostal do třetího kola, tři soupeře ukončil v druhém kole a zbylých sedm hned v tom prvním. Dalším soupeřem pro Čimajeva by podle Whitea měl být Nate Diaz (20-13).

To Usmana čeká další souboj o titul s Leonem Edwardsem (19-3), který v posledních deseti zápasech v UFC nenašel přemožitele. Nejdřív ale Edwards musí porazit Jorge Masvidala (35-15). "Leon čeká na boj o titul už velmi dlouho. Byl vždy připraven nastoupit do zápasů, které jsme po něm chtěli. Zaslouží si to," uvedl White.

To v Bellatoru je šampionem velterové váhy Jaroslav Amosov po zdolání Douglase Limy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.