Hokej

Eichel se dočkal. Sabres mu v operaci bránili, ve Vegas jde pod kudlu

Eichel se dočkal. Sabres mu v operaci bránili, ve Vegas jde pod kudlu
Hokejista Jack Eichel je novou tváří Vegas Golden Knights. Zdroj: Profimedia.cz

Bral to jako vysvobození. Hokejista Jack Eichel vyměnil Buffalo za Vegas Golden Knights a po trejdu si hodně oddychl. Kvůli zranění krku už několik měsíců nehraje a Sabres prosazovali konzervativní léčbu. Sám útočník chtěl zvolit cestu operace, klub na jeho prosby ale nebral zřetel. V novém týmu se domluvil jinak a v pátek ho čeká kýžený operační zákrok.

Pětadvacetiletý forvard si letos v dubnu poranil krk a od té doby nenaskočil do jediného ostrého zápasu. V Buffalu se jeho problém s vyhřezlou krční ploténkou rozhodli řešit konzervativně.

Eichel ale požadoval speciální operaci. Vedení klubu však nesouhlasilo a hráč byl z jeho jednání rozmrzelý. I proto se začal poohlížet po jiném týmu.

Související obsah

​Zpočátku to neměl jednoduché. Patří sice mezi žádané zboží, jeho zranění ale případné zájemce hodně zbrzdilo. Dlouho se skloňoval Anaheim, ten ale chtěl Eichela nejdřív vidět v akci a z trejdu tak sešlo.

Produktivní forvard se ale nakonec dočkal a dohodl se s Vegas Golden Knights. Do Buffala za něj poslali dvojici útočníků Alex Tuch a Peyton Krebs. K tomu Sabres získali ještě výběr v 1. kole draftu v roce 2022 a v 1. a 3. kole v roce 2023.

Se starým týmem si Eichel nebral servítky. "Myslím si, že moje situace odhalila některé věci, které by se mohly změnit. Doufám, že v budoucnu se tak stane. Nemusím apelovat na to, abych měl úplný vliv na to, jak se léčit, ale myslím, že by měla fungovat spolupráce," uvedl.

Související obsah

​Právě jeho nový klub mu ohledně operace vyhověl. "Rozhodnutí o operaci je takové, že s úctou vyhovíme Jackovi a jeho zástupcům. Proč by jeho lidé nechtěli to, co je pro něj nejlepší?" řekl generální manažer Vegas Kelly McCrimmon.

Sám Eichel se navíc nechal slyšet, že si všechno důkladně prostudoval. "Nemyslím si, že bych si vymyslel nějaký příběh. A že jsem udělal něco, co se hokejistovi nikdy nestalo. Toto je operace, která se dělá dlouho. Můj chirurg ji začal provádět v roce 2000," uzavřel hráč, který v každé ze svých pěti sezon v NHL překonal hranici dvacet branek. Po operaci by měl absolvovat tří až čtyřměsíční rekonvalescenci.

Takové kousky umí Jack Eichel na ledě:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události