Fotbal

Potvrzeno! Miliardář Daniel Křetínský se stal spolumajitelem West Hamu United

Potvrzeno! Miliardář Daniel Křetínský se stal spolumajitelem West Hamu United
Zdroj: profimedia.cz

Konec spekulacím, všechny překážky jsou překonány a Daniel Křetinský se stal oficiálně spolumajitelem anglického West Hamu United, kde hrají Češi Tomáš Souček, Alex Král a Vladimír Coufal. Zprávu o koupi 27 % akcií potvrdil sám klub na sociálních sítích.

“Jsme potěšení, že můžeme oznámit, že česká investiční společnost 1890s holdings a.s dokončila akvizici 27 % akcií WH Holding Ltd.,“ potvrdil spekulace londýnský klub 10. listopadu ve 14:00 na sociálních sítích. O hodinu dříve vyšla zpráva na oficiálním webu týmu. Hodnota klubu je odhadována na 600 milionů liber, tedy 17,7 miliardy korun.

Zmínky o obchodu se poprvé objevily na konci října. Netrvalo dlouho a spekulace se potvrdily. Objevovaly se přitom zprávy, že transakci stojí v cestě například klauzule ve smlouvě o pronájmu stadionu, kde Kladiváři hrají. Podle té by obchod měla potvrdit státem vlastněná společnost E20.

Spolu se čtvrtým nejbohatším Čechem, jehož jmění deník Forbes odhaduje na 87,8 miliardy korun, do představenstva klubu vstupuje i jeho společník. "V rámci dohody se předpokládá, že předseda představenstva 1890s holdings Daniel Křetínský a jeho kolega Pavel Horský se stanou členy představenstva WH Holding Ltd," stojí ve zprávě na webu klubu. Společnost 1890s holdings a.s rovněž vlastní majoritní podíl v pražském klubu AC Sparta Praha.

Takto se v roce 2004 kupovala pražská Sparta a Daniel Křetínský byl u toho:

S 27 % je společnost českého miliardáře druhým největším akcionářským subjektem. Největší podíl vlastní velšský podnikatel David Sullivan (38.8 %) a třetím majitelem s největším podílem je David Gold (25.1 %). Společnost WHU LLC vlastní 8 % a 1,1 % patří dalším minoritním investorům.

"David Sullivan a David Gold byli vždy velmi otevření při hledání správných investorů, kteří by se k nim připojili na cestě jako opatrovníci West Ham United, a Danielův silný obchodní talent a fotbalové zkušenosti budou pro klub obrovským přínosem. Moc se těšíme na spolupráci s ním a s Pavlem," komentoval akvizici místopředseda klubu Karren Brady

Související obsah

​U Kladivářů aktuálně působí odchovanci Slavie Tomáš Souček, Vladimír Coufal a nejnovější posila Alex Král. Uvidí se, zda do Anglie přijde více českých posil. Nejvíce se spekuluje o příchodu sparťanského útočníka Adama Hložka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události