Fotbal

Křetínský a West Ham? Perfektní farma pro Spartu, smějí se čeští fanoušci

Křetínský a West Ham? Perfektní farma pro Spartu, smějí se čeští fanoušci
Zdroj: Profimedia.cz/koláž TN.cz

Ta zpráva obletěla fotbalovou scénu jako kulový blesk. Čech Daniel Křetínský se stal spolumajitelem slavného West Hamu United. O jeho vstupu do anglického klubu se dlouho mluvilo, teď je všem spekulacím konec a obchod byl definitivně potvrzen. Zatímco fanoušci „kladivářů“ jsou vesměs nadšení, čeští příznivci si z velké události dělají legraci.

Czech Ham United! Poté, co byl Daniel Křetínský oficiálně představen jako nový spoluvlastník West Hamu United, se na internetu vyrojila řada komentářů, které se k transakci vyjadřují.

Fanoušci West Hamu se k novince staví z velké části kladně a vyhlížejí lepší zítřky. "Hodně štěstí," přejí Křetínskému. A nezapomínají dokonce ani vtipkovat.

"Nejsem si jistý, jaké tradiční oblečení se nosí v Čechách, ale lidi by si ho měli vzít na příští domácí zápas," napsal na twitter jeden z fanoušků. A ihned se dočkal odpovědi. Další z příznivců totiž retweetoval fotografií českého kroje i patřičným komentářem.

Související obsah

"Hodně štěstí, tohle je tradiční oblečení pro část Čech a nazývá se moravský kroj. V současnosti se používá jen pro speciální příležitosti a oslavy na Moravě," připomněl, že přijít na zápas v kroji by asi nebylo příliš snadné a ani pohodlné.

"Začíná to být vzrušující," napsal další fanoušek, který přidal video s mícháním bramborového salátu. A nebyl jediný, kdo českou pochoutku zmínil. Všichni tak naráželi na hlášku Tomáše Součka z loňského roku. Český fotbalista tehdy promluvil o nezvyku hrát přes Vánoce a prozradil, že to pro něj bylo bez bramborového salátu těžké.

Související obsah

​Řada příznivců West Ham naopak lituje. "A jsou v ha***u," napsal na facebooku jeden z českých fanoušků. "Bůh ochraňuj klub," zareagoval jiný. "Chudáci vůbec netuší, koho si tam nasadili."

"Bože ochraňuj West Ham před tímto mužem, který zvládl od roku 2004, kdy převzal Spartu, zničit její jméno," pustil se do Křetínského další.

Čeští fanoušci si navíc z Křetínského nákupu dělají i legraci. "Souček na hostování do Sparty," zmiňují bývalého slávistu a hvězdu "kladivářů". "Super tah, zajistil pro Spartu perfektní farmu," napsal další. Reakce tak jsou rozporuplné. Až čas, který fanoušci West Hamu Křetínskému dávají, ukáže, jaký to byl pro něj i pro ně krok.

Takhle to vypadalo, když Daniel Křetínský vstupoval do pražské Sparty:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události