Fotbal

Reakce na stížnost Bohemky: Klubům chybí respekt, zní z FAČR

Reakce na stížnost Bohemky: Klubům chybí respekt, zní z FAČR
Fotbaloví Bohemians poslali otevřený dopis Komisi rozhodčích FAČR kvůli špatnému výkonu sudích v zápase klokanů s Libercem. Předsedou komise, která se proti dopisu ohradila, je bývalý rozhodčí Radek Příhoda. Zdroj: Profimedia.cz

Vedení fotbalových Bohemians se po sobotním duelu v Liberci rozohnilo nad výkony rozhodčích a poslalo na svaz otevřený dopis. V něm zdůvodňuje stížnost a navrhuje tresty pro sudí, kteří klokany v osudném zápase dvakrát hrubě poškodili. A to i podle posudku komise rozhodčích. Ta byla žádostí pražského celku nepříjemně překvapena. Navíc označila jednání populární Bohemky za neadekvátní.

Ten zápas vyvolal řadu reakcí. Rozhodčí v sobotní bitvě mezi Libercem a Bohemians sice měli možnost využití technologie VAR, přesto ve dvou důležitých momentech chybovali. Chybně uznali domácí branku na 1:0, po faulu na Martina Dostála navíc pro klokany neodpískali pokutový kop.

Že se sudí zmýlili v úsudku, později uznala i Komise rozhodčích FAČR (KR FAČR). A Bohemka si nebrala servítky a napsala Ligové fotbalové asociaci i komisi rozhodčích otevřený dopis, kde uvedla důvody, proč se k výkonům sudích vyjadřuje a jaké požaduje tresty.

Související obsah

​Zástupci komise rozhodčích dopis smetli ze stolu a navíc přiznali, že stížností Bohemians byli nemile překvapeni. Navíc ji považují za neadekvátní. "Bohemians Praha 1905 v otevřeném dopise zmiňuje, že přihlíží ke skutečnosti, že se jedná o opakovaná chybná rozhodnutí ve prospěch FC Slovan Liberec v utkáních s Bohemians Praha 1905."

"Ani VAR Václav Štěrba, ani členové KR FAČR v posledních letech v profesionálním fotbale v České republice nepůsobili, takže se nebudeme ohlížet do minulosti a nebudeme trestat naše rozhodčí za chyby jejich kolegů, z nichž někteří již na listinách pro profesionální soutěže nejsou," stojí ve vyjádření KR FAČR.

Související obsah

​Komise zároveň zmínila, že vůči sudím přijala opatření. "Interně jsme vůči oběma rozhodčím přijali opatření, která ale nejsou zdaleka tak drastická jak navrhuje klub Bohemians. Zohledňujeme totiž i dosavadní bezchybné výkony obou sudích v této sezóně a fakt, že se jednalo o složité situace na posouzení. Pokud bychom měli rozhodčí vyhazovat z listin za každou chybu, kterou udělají, tak by nám na konci soutěžního ročníku nikdo na listinách nezůstal. Rozhodčí jsou lidé a ti chyby dělají."

Šéfové jednoho z orgánů FAČR navíc celkově zkritizovali chování klubů směrem k rozhodčím ve všeobecném měřítku. "Snažíme se po letech, které poznamenaly nejrůznější aféry dotýkající se práce rozhodčích i klubů, získat fotbalu v Česku větší důvěryhodnost. A také postavit práci sudích na nových principech. Mrzí nás, že při této snaze zatím necítíme více respektu. Ten v českém fotbale obecně schází. Jak k hráčům, trenérům, funkcionářům, ale i k rozhodčím a naší komisi. Populistické otevřené dopisy jsou toho jen jedním z důkazů," uzavřeli.

Takhle to vypadalo při zápase v nižších soutěžích, když rozhodčí nemohl použít VAR:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události