MMA

UFC se vrací na Novu. Sledujte bývalého šampiona Maxe Hollowaye v akci

Nejprestižnější MMA organizace světa se opět na chvíli vrací na Novu. Už v sobotu 13. listopadu mohou příznivci bojových sportů sledovat UFC Fight Night 197 s hlavní hvězdou Maxem Hollowayem. Podívejte se na preview a jak záruku kvalitních soubojů sledovat.

Jak sledovat?

Podruhé během podzimu se UFC vrací na obrazovky televize Nova. Přímý přenos začne v sobotu 13. listopadu ve 22:40 na stanici Nova Action, po filmu Bouernovo ultimátum. Na programu jsou čtyři zápasy hlavní karty.

Hlavní karta

Max Holloway (22-6) vs. Yair Rodriguez (13-2) – pérová váha

Ben Rothwell (39-13) vs. Marcos Rogério de Lima (18-7-1) – těžká váha

Felicia Spencerová (8-3) vs. Leah Letsonová (5-1) – pérová váha

Miguel Baeza (10-1)  vs. Khaos Williams (12-2) – velterová váha

Yadong Song (17-5-1) vs. Julio Arce (17-4) – bantamová váha

Zápas večera

O hlavní tahák večera se postará bývalý šampion pérové váhy a miláček fanoušků Max Holloway. Havajan se vrací do klece poprvé od ledna letošního roku, kdy svedl fenomenální postojovou bitvu s Calvinem Kattarem. Před tím dvakrát prohrál titulové bitvy s Alexanderem Volkanovskim, ale jeho skalní příznivci dva bodové výsledky dodnes zpochybňují. Přesto zůstává v žebříčku do 66 kg vyzyvatelem číslo jedna.

Alexander Volkanovski vs. Max Holloway | Zdroj: Profimedia

Na třetí příčce žebříčku se drží 29letý Mexičan Yair Rodríguez. Zápasník s přezdívkou Panter v UFC vybojoval osm vítězných bitev, jednou odešel s “No contest“ a jednou jako poražený, když mu doktor nedovolil pokračovat v souboji s Frankie Edgarem. V uplynulých letech měl zápasit s Zabitem Magomed Šaripovem i Maxem Hollowayem, ale od října 2019 se v kleci neukázal.

“Bylo to těžké období z mnoha důvodů. Osobní důvody, covid-19, úmrtí blízkých a zranění, ať už moje nebo Maxovo. Všechno dohromady mě drželo dva roky mimo klec, ale fakt jsem se snažil vrátit,“ vysvětlil Rodríguez. Zápasit nemohl také kvůli šestiměsíční stopce od Americké anti-dopingové agentury (USADA), která jej potrestala za neuvedení polohy a zmeškání kontroly. trest vypršel v březnu 2021.

Zdroj: profimedia.cz

​Přítomnost Hollowaye v kleci je zárukou skvělého fightu, plného mnoha tvrdých přestřelek. V kleci sází na technické kombinace a železnou fyzičku. Rodríguezův postoj vychází z kickboxu a thajského boxu. Diváci se tak mohou těšit na divoký zápas plný přestřelek, který jen stěží neskončí oceněním “Fight of the night“. 

Jak to vidí sázkové kanceláře?

Favorit je jasný! Kurz na vítězství Hollowaye se pohybuje kolem 1,12, zatímco na Rodrígueze se pohybuje kolem 5,5.

Na co se těšit dál?

Ačkoli se nejedná o číslovaný galavečer, hlavní karta nabídne hned několik dalších zajímavých jmen. Před hlavním zápasem se představí například UFC veterán s 52 MMA zápasy Ben Rothwell, bývalá titulová vyzývatelka Amandy Nunesové. Felicia Spencerová či jeden z kandidátů na nováčka roku 2020 Khaos Williams.

Zdroj: UFC

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události