Motorsport

Rossi před derniérou: Mým snem byl titul mistra světa, mám skvělý život

Jedna z největších legend celého motorsportu v historii odjede poslední víkend a poté ukončí neuvěřitelně bohatou kariéru. Legendární Valentino Rossi si španělský závod ve Valencii užije a v podstatě se všechno točí kolem jeho derniéry.

Dvaačtyřicetiletý rodák z italského Urbina je sedminásobným mistrem královské kubatury MotoGP a patří tak mezi největší legendy motosportu v historii. V létě oznámil, že rok 2021 bude jeho posledním. Na vině je vysoký sportovní věk i to, že legendární Doctor bude otcem. 

Ve španělské Valencii jej čeká poslední vystoupení v kariéře a všichni jsou již nyní v očekávání. "Během své kariéry jsem se stal něčím jiným, něco jako ikona. Je to úžasná pocta," pronesl Rossi na speciální tiskové konferenci před pátečním tréninkem. 

Související obsah

"Mám dobrý život. Příští rok se stanu otcem, mým snem bylo stát se světovým šampionem v MotoGP," pokračoval Rossi, který se v královské kubatuře nakonec radoval hned sedmkrát. Organizátoři šampionátu ve Valencii pro Rossiho navíc připravili sadu devíti motorek, se kterými ovládl sérii závodů MotoGP i nižší kategorií.

"Nejvíce mě těší ve své kariéře to, že jsem pomohl MotoGP zlepšit se a být slavnější po celém světě," cení si legendární Valentino Rossi. Na konto italského závodníka se vyjádřil i Lewis Hamilton, jeden z nejlepších jezdců Formule 1. "Samozřejmě je smutné vidět Valeho odcházet, ale myslím si, že jeho jízda, přístup a všechno, co pro sport udělal, je neuvěřitelné," pronesl Brit.


Mistra světa poznala i kategorie Moto3:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Krátká zpráva

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6