Fotbal

Xavi už úřaduje. Do Barcelony se vrací trojnásobný vítěz Ligy mistrů

Nový trenér katalánské Barcelony Xavi se snaží vylepšit hru i kádr svého milovaného týmu. Jeho první změnou je povolání legendárního krajního obránce Daniho Alvese, který byl doposud bez angažmá a nyní pomůže trápící Barceloně v cestě z krize.

Brazilský reprezentant Dani Alves, který je mimochodem známý tím, že během své kariéry získal úctyhodných 43 trofejí, je na cestě zpátky do Katalánska. Stane se staronovou posilou Barcelony, kde strávil nejlepší léta své bohaté hráčské kariéry. Barceloně pomůže v krizi. 

Ukázal se jeho charakter, protože na konci září přiznal, že v letošní sezóně nikde hrát nebude. "Přišel jsem vás informovat, že jsem se rozhodl po zbytek roku nepodepsat žádný klub," napsal na konci září letošního roku na svůj Instagram. Naposledy Alves působil v rodné Brazílii za Sao Paulo. 

Související obsah

​S informací přišel renomovaný světový fotbalový novinář Fabrizio Romano. V Barceloně strávil osm let, třikrát se radoval z výhry v Lize mistrů a šestkrát vyhrál LaLigu. Letos v květnu bylo Alvesovi již 38 let. K týmu se připojí příští týden, ale do zápasů bude moci nastoupit až v lednu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události