Neuvěřitelný kousek v EHT! Ruský talent skóroval lakrosovým způsobem

Matvej Mičkov dává lakrosový gól Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia, Twitter

Naprosto úžasný a sebevědomý kousek předvedl jeden z největších útočných talentů současného hokeje. Matvej Mičkov byl v šestnácti letech povolán do národního týmu mužů a na turnaji EHT předvedl proti Švédsku lakrosový gól.

Branka, která je známá také jako Michigan goal, padla nedávno poprvé v NHL. Prosadil se tak jiný ruský talent, Andrej Svečnikov, který byl první v nejlepší soutěži světa. Překonal českého brankáře Davida Ritticha, poté to předvedl ještě jednou o několik měsíců později.

Nyní to ukázal jeden z největších talentů, mluví se o něm jako o nástupci Alexandra Ovečkina. Již v šestnácti letech nastupuje v KHL a nyní byl povolán na turnaj EHT. Ve druhém utkání za ruský národní tým si Matvej Mičkov dovolil něco, co si nedovolí velcí matadoři. Mladík nabral puk na hokejku a lakrosově jej zpoza branky poslal do sítě.

Je naprosto neuvěřitelné, že Mičkov jde na draft až za dva roky, ale již nyní patří mezi kandidáty na jedničku v roce 2023. V letošní sezóně odehrál šestnáctiletý rodák z Permu deset utkání v KHL a dal dvě branky, hrává také v juniorské soutěži MHL, kde má více jak dva body na utkání.

​Dnes v noci se prosadil v NHL útočník Ondřej Kaše:

Watford nezvládl záchranářský duel, Kucka si dal vlastní gól

Fotbalisté Watfordu nesmírně důležitý zápas vůbec nezvládli. V domácím utkání s Norwichem, které bylo asi na deset minut přerušeno kvůli výpadku proudu, prohráli 0:3, když všechny branky vstřelil Norwich ve druhém poločase. Vlastním gólem k tomu přispěl i slovenský reprezentant Juraj Kucka. Norwich se tak díky třem bodům dostal mimo sestupové pozice Premier League.