šipky

Ani Gawlas či Sedláček. Na MS v šipkách jede překvapivé české jméno

Roman Benecký Zdroj: Kelly Deckers/PDC 2018 PDC World Cup

V Maďarsku se během soboty konala kvalifikace na mistrovství světa v šipkách. Velkým favoritem byl Karel Sedláček či Adam Gawlas. Do finále se nakonec probojoval Zlej Kája, ale prohrál s Romanem Beneckým 2:6 na legy. Nejlepší český šipkař tak přišel o šanci zahrát si na prestižní akci, naopak mladý talent jede překvapivě na mistrovství světa.

Tak to je opravdu velké překvapení. Karel Sedláček ani Adam Gawlas se neprobojovali na mistrovství světa, místo toho do Ally Pally jede jednadvacetiletý šipkař Roman Benecký. Naprosto obrovské překvapení, které se jen tak nečekalo. Karla Sedláčka ve finále porazil 6:2 a prožil životní zápas.

"Žádné pocity po mně nyní nemůžete chtít, toto je neuvěřitelné," řekl po postupu na MS Roman Benecký pro web TN.cz. "Vůbec jsem to nečekal, už kdysi ve finále juniorů jsem se z toho lehce podělal. Nečekal jsem, že se něco takového může stát," pokračoval talentovaný šipkař.

Roman Benecký ve finále na šest vítězných legů vedl již 4:0, ale Sedláček snížil na 2:4. "Stres tam byl celou dobu, Kája je nevyzpytatelný hráč. V sedmém legu mi pomohlo hození 140, čímž jsem mu utekl a dal na 5:2," popisoval zlomový moment utkání jednadvacetiletý Benecký, kterému se dokonce povedlo zavřít i 170.

Na mistrovství světa se Benecký již ukázal. V roce 2018 po boku Karla Sedláčka bojoval na MS dvojic, v prvním kole nestačili na Roba Crosse a Davea Chisnalla. Nyní svého "učitele" porazil a v prosinci si zahraje v Ally Pally. "Strašně moc se těším, zatím jsem to moc nepobral. Bude to ohromný, nemám slov a jsem zaskočen," zakončil šťastný Benecký.

Karel Sedláček pokřtil novou knihu o šipkách:

Extraliga: Kometa venku zdola Liberec 4:2

Bílí Tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. V druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a nadále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.