Motorsport

Drama o světového šampiona vrcholí. Hamilton byl diskvalifikován

Drama o světového šampiona vrcholí. Hamilton byl diskvalifikován
Zdroj: Profimedia

Hodně emocí je v letošním roce mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem. První jmenovaný dostal tučnou pokutu, Lewis Hamilton byl dokonce diskvalifikován z výsledků páteční kvalifikace.

Velká komplikace v cestě za titulem světového šampiona potkala britského závodníka Lewise Hamiltona. Ten přišel o první místo z páteční kvalifikace, a to vinou nelegálního zadního křídla. Kvůli tomu byl Hamilton rychlejší v rovinkách. Samotný Red Bull o tomto věděl a urgoval komisaře, kteří v sobotu diskvalifikovali britského závodníka.

Ten dokonce měnil spalovací motor a v nedělní závodě se propadne o šest míst. Do sobotního sprintu tak pojede z posledního fleku, což výrazně mění situaci. Hamilton stále ztrácí body na vedoucího Verstappena a toto je neuvěřitelná komplikace. Pokutu obdržel také Max Verstappen. 

Související obsah

Vedoucí závodník se dotýkal formule Hamiltona v režimu parc fermé. Jeho křídla se měl ovšem dotknout zanedbatelnou silou, čímž nedošlo k poškození. Nizozemský jezdec vyfasoval pokutu 50 000 eur (přibližně 1,26 milionu korun). Kvalifikační sprint se v Brazílii jede v sobotu po dvacáté hodině.

Hamilton letos několikrát s Verstappen boural, takhle ho poslal do zábran:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.