Motorsport

Drama o světového šampiona vrcholí. Hamilton byl diskvalifikován

Drama o světového šampiona vrcholí. Hamilton byl diskvalifikován
Zdroj: Profimedia

Hodně emocí je v letošním roce mezi Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem. První jmenovaný dostal tučnou pokutu, Lewis Hamilton byl dokonce diskvalifikován z výsledků páteční kvalifikace.

Velká komplikace v cestě za titulem světového šampiona potkala britského závodníka Lewise Hamiltona. Ten přišel o první místo z páteční kvalifikace, a to vinou nelegálního zadního křídla. Kvůli tomu byl Hamilton rychlejší v rovinkách. Samotný Red Bull o tomto věděl a urgoval komisaře, kteří v sobotu diskvalifikovali britského závodníka.

Ten dokonce měnil spalovací motor a v nedělní závodě se propadne o šest míst. Do sobotního sprintu tak pojede z posledního fleku, což výrazně mění situaci. Hamilton stále ztrácí body na vedoucího Verstappena a toto je neuvěřitelná komplikace. Pokutu obdržel také Max Verstappen. 

Související obsah

Vedoucí závodník se dotýkal formule Hamiltona v režimu parc fermé. Jeho křídla se měl ovšem dotknout zanedbatelnou silou, čímž nedošlo k poškození. Nizozemský jezdec vyfasoval pokutu 50 000 eur (přibližně 1,26 milionu korun). Kvalifikační sprint se v Brazílii jede v sobotu po dvacáté hodině.

Hamilton letos několikrát s Verstappen boural, takhle ho poslal do zábran:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události