Česká reprezentace na Karjale podruhé padla, rozhodla první třetina

Toni Rajala a Matěj Blümel ve vzájemném souboji Zdroj: Profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace nezvládla na finském turnaji pořadu EHT ani druhé utkání a v neděli bude hrát s Ruskem o první body. Proti domácímu celku tým Filipa Pešána vůbec nezvládl první třetinu, která nakonec rozhodla.

Po prohře se Švédskem chtěla reprezentace napravit dojem proti Finsku, ale od prvních minut se plány začaly sypat. Český tým sice přestřílel svého soupeře naprosto jasně 16:5, ale prohrával 0:3. Postupně se střelecky prosadili Rajala, Ojamäki a Innala. Finové tak po dvaceti minutách poslali Miroslava Svobodu na střídačku.

Do branky národního týmu se tak poprvé ve své kariéře dostal Štěpán Lukeš. A český tým začal mazat ztrátu domácího celku hrající před parádní návštěvou, do Hartwall arény přišlo přes 9 000 lidí. Nejdříve se prosadil Petr Kodýtek a na rozdíl jediné trefy snížil Matěj Blümel. To od českého týmu nakonec bylo vše.

Pojišťující branku vstřelil za celek Suomi velezkušený útočník Valtteri Filppula, jenž má na svém kontě více jak tisíc branek v nejlepší hokejové lize NHL. Češi tak podruhé na turnaji EHT prohráli a jsou nadále bez jediného získaného bodu. V posledním utkání vyzvou Rusko.

Finsko – Česko 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
2. Rajala (Pesonen, Vatanen), 14. Ojamäki (Vatanen, Aaltonen), 16. Innala (Tallberg, Saarijärvi), 47. Filppula (Lehtonen, Innala) – 27. Kodýtek (O. Najman, Sklenička), 39. Blümel (Špaček)

Český tým nastupuje na Karjale v nových dresech:

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.