Česká reprezentace na Karjale podruhé padla, rozhodla první třetina

Toni Rajala a Matěj Blümel ve vzájemném souboji | Zdroj: Profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace nezvládla na finském turnaji pořadu EHT ani druhé utkání a v neděli bude hrát s Ruskem o první body. Proti domácímu celku tým Filipa Pešána vůbec nezvládl první třetinu, která nakonec rozhodla.

Po prohře se Švédskem chtěla reprezentace napravit dojem proti Finsku, ale od prvních minut se plány začaly sypat. Český tým sice přestřílel svého soupeře naprosto jasně 16:5, ale prohrával 0:3. Postupně se střelecky prosadili Rajala, Ojamäki a Innala. Finové tak po dvaceti minutách poslali Miroslava Svobodu na střídačku.

Do branky národního týmu se tak poprvé ve své kariéře dostal Štěpán Lukeš. A český tým začal mazat ztrátu domácího celku hrající před parádní návštěvou, do Hartwall arény přišlo přes 9 000 lidí. Nejdříve se prosadil Petr Kodýtek a na rozdíl jediné trefy snížil Matěj Blümel. To od českého týmu nakonec bylo vše.

Pojišťující branku vstřelil za celek Suomi velezkušený útočník Valtteri Filppula, jenž má na svém kontě více jak tisíc branek v nejlepší hokejové lize NHL. Češi tak podruhé na turnaji EHT prohráli a jsou nadále bez jediného získaného bodu. V posledním utkání vyzvou Rusko.

Finsko – Česko 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
2. Rajala (Pesonen, Vatanen), 14. Ojamäki (Vatanen, Aaltonen), 16. Innala (Tallberg, Saarijärvi), 47. Filppula (Lehtonen, Innala) – 27. Kodýtek (O. Najman, Sklenička), 39. Blümel (Špaček)