Fotbal

Cítím se jako lídr pořád, absence na tom nic nemění, říká Brabec sebevědomě

Cítím se jako lídr pořád, absence na tom nic nemění, říká Brabec sebevědomě
Jakub Brabec v dresu české reprezentace Zdroj: Profimedia

Českou fotbalovou reprezentaci čeká poslední zápas v utkání kvalifikace o mistrovství světa. Národní tým se musí obejít bez zraněných Ondřeje Čelůstky a Tomáše Kalase, a tak stoperem číslo jedna se stane Jakub Brabec. Roli lídra ale přijímá v plném rozsahu. Je na ni zvyklý z klubu i národního týmu.

V utkání proti Kuvajtu neměl Brabec se svými parťáky v obraně příliš mnoho práce. "Takový zápas jsem asi už zažil. Pro stopery a gólmany to jsou asi jedny z těch těžších zápasů. Není to jednoduché soustředit se na sto procent," přiznal devětadvacetiletý stoper.

Díky výhry Francie nad Kazachstánen mají Češi již jistou účast v baráži o mistrovství světa, která se koná v březnu. "Pořád máme šanci hrát o druhý flek, o který se chceme poprat, ale jsme rádi, že máme baráž už jistou," těší Brabce.

Související obsah

​Proti Estonsku se Češi budou muset obejít bez tradičních opor Ondřeje Čelůstky a Tomáše Kalase, a tak na Brabce připadne nejdůležitější role v obraně. "Lídrem obrany jsou už dlouhou dobu, ať už v klubu nebo repre. Není to pro mě nic nového," říká Brabec sebevědomě.

Ve stoperské dvojici nejspíše nastoupí s Davidem Zimou, který momentálně působí v italském FC Turín, ale příliš tam nehraje. "S Davidem Zimou už nějakou dobu trénujeme, byli jsme spolu ne Euru. Jsem rád, že člen národního týmu se může zlepšovat v takového kvalitě jako je první italská liga. Znám hodně stoper mnohem zkušenějších, kteří se museli v Itálii aklimatizovat třeba rok."

Související obsah

​Brabec aktuálně působí v řeckém Arisu, kam přestoupil letos v létě. V této sezoně nechyběl ani minutu a vstřelil jeden gól. Aktuálně jim patří sedmé místo v tabulce. "V Řecku se mi líbí. Všechno šlape, jak má. Daří se nám dohánět manko v tabulce. Doufám, že to tak bude pokračovat."

Českému týmu bude také chybět Patrik Schick

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události