Motorsport

Hvězdný „The Doctor“ ukončil kariéru. Při posledním závodě se objímal s Ronaldem

Ve světě motosportu je to pojem. Italský závodník Valentino Rossi vyhrál devět titulů mistra světa a zvítězil v bezpočtu závodů. Ve dvaačtyřiceti letech už ale řekl dost a jak avizoval, při Velké ceně Valencie ukončil profesionální kariéru. Bouřlivými ovacemi se s ním rozloučily napěchované tribuny, ostatní jezdci, týmy i významní představitelé ze světa silničních motocyklů. Populární „The Doctor“ se potkal dokonce i se svým fotbalovým idolem Ronaldem.

Už dopředu řekl, že se v letošní sezoně se závoděním rozloučení. A při posledním podniku tohoto soutěžního ročníku tak také učinil. Legendární Valentino Rossi si ve Velké ceně Valencie dojel pro desáté místo a definitivně ukončil jezdeckou kariéru.

Na okruhu Ricardo Tormo tak proběhlo pořádně honosné sbohem. Závodník s přezdívkou "The Doctor" začal s loučením už při Velké ceně San Marina, kde byl jako Ital takřka na domácí půdě. Teď ho dokončil ve Španělsku.

Nechyběly u toho ani další velké hvězdy. Například Rossiho velký rival z minulosti Max Biaggi, nebo bývalý fotbalista Ronaldo. Ten je pro populární šestačtyřicítku idolem, a tak se neváhal na okruh přijet podívat a Rossiho překvapit. Dvacet let poté, co se poprvé potkali v Miláně.

Související obsah

​Jakmile Ronaldo odmával jeho dojezd do cíle, zaplavil úspěšného závodníka dav jeho fanoušků s vlajkami. Prostřednictvím video zpráv, které běžely na velké obrazovce, Rossimu popřáli také tenisté Roger Federer a Rafael Nadal nebo hollywoodští herci Keanu Reeves a Tom Cruise.

Než definitivně zaparkoval svoji motorku, projel Rossi v doprovodu ohňostroje čestné kolečko. Pak slezl z milovaného stroje a jeho kariéra se definitivně uzavřela.

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Krátká zpráva

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Krátká zpráva

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6