Motorsport

Hvězdný „The Doctor“ ukončil kariéru. Při posledním závodě se objímal s Ronaldem

Ve světě motosportu je to pojem. Italský závodník Valentino Rossi vyhrál devět titulů mistra světa a zvítězil v bezpočtu závodů. Ve dvaačtyřiceti letech už ale řekl dost a jak avizoval, při Velké ceně Valencie ukončil profesionální kariéru. Bouřlivými ovacemi se s ním rozloučily napěchované tribuny, ostatní jezdci, týmy i významní představitelé ze světa silničních motocyklů. Populární „The Doctor“ se potkal dokonce i se svým fotbalovým idolem Ronaldem.

Už dopředu řekl, že se v letošní sezoně se závoděním rozloučení. A při posledním podniku tohoto soutěžního ročníku tak také učinil. Legendární Valentino Rossi si ve Velké ceně Valencie dojel pro desáté místo a definitivně ukončil jezdeckou kariéru.

Na okruhu Ricardo Tormo tak proběhlo pořádně honosné sbohem. Závodník s přezdívkou "The Doctor" začal s loučením už při Velké ceně San Marina, kde byl jako Ital takřka na domácí půdě. Teď ho dokončil ve Španělsku.

Nechyběly u toho ani další velké hvězdy. Například Rossiho velký rival z minulosti Max Biaggi, nebo bývalý fotbalista Ronaldo. Ten je pro populární šestačtyřicítku idolem, a tak se neváhal na okruh přijet podívat a Rossiho překvapit. Dvacet let poté, co se poprvé potkali v Miláně.

Související obsah

​Jakmile Ronaldo odmával jeho dojezd do cíle, zaplavil úspěšného závodníka dav jeho fanoušků s vlajkami. Prostřednictvím video zpráv, které běžely na velké obrazovce, Rossimu popřáli také tenisté Roger Federer a Rafael Nadal nebo hollywoodští herci Keanu Reeves a Tom Cruise.

Než definitivně zaparkoval svoji motorku, projel Rossi v doprovodu ohňostroje čestné kolečko. Pak slezl z milovaného stroje a jeho kariéra se definitivně uzavřela.

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události