Motorsport

Ogura bojoval o titul, ale spadl. Mistrem světa Moto2 je Fernández

Ogura bojoval o titul, ale spadl. Mistrem světa Moto2 je Fernández
Mistr světa kategorie Moto2 Augusto Fernández | Zdroj: Profimedia.cz

Velké drama se odehrálo ve Valencii, kde se rozhodovalo o titulu mistra světa kategorie Moto2. Ogura ztrácel 9,5 bodů na Fernándeze a v jednu dobu útočil se ztrátou půl bodu na prvního Arbolina, ale nakonec spadl, a tak získal titul domácí závodník.

Fernández startoval ze třetího místa, Ogura z pátého. Po rychlém startu a menší kolizi mezi Acostou a Lópezem se Japonec dostal na druhé místo, na kterém ztrácel na titul světového šampiona Moto2 půl bodu. Pokud by pokořil Arbolina, stal by se prvním asijským šampionem po třinácti letech.

V tu dobu byl první muž šampionátu pátý, ale následně před ním spadl nováček kategorie Alonso López. Druhý nováček Pedro Acosta pak v osmém kole zaútočil na druhého Oguru, kterého předjel. Japonec si ale druhou pozici vzal hned zpátky.

Následně se ale stalo něco, co fanoušci pro dramatický vývoj závodu nechtěli. V jedné ze zatáček právě Ogura spadl a bylo jasné, že mistrovský titul získá Augusto Fernández. Madridský rodák se stal mistrem světa úplně poprvé v kariéře. 

Související obsah

​Nováček sezony Pedro Acosta se dostal na vedoucí pozici a v zádech měl Fernándeze, který už věděl, že je světovým šampionem. Filip Salač se hned na začátku závodu dostal na 12. místo, ale postupem času se projevovalo jeho zranění zápěstí. 

Český závodník spadl až na 15. místo, ale vzhledem k pádům Chantry, Pasiniho a Caneta se vrátil na 12. místo. Nakonec skončil ještě o jednu pozici níže, získal body a uzavřel ročník na 20. místě. 

VC Valencie Moto2:

1. Pedro Acosta (ESP) 
2. Augusto Fernández (ESP) +1.232
3. Tony Arbolino (ITA) +10.163
...
13. Filip Salač (CZE) +38.942

Konečné pořadí ročníku 2022 v kategorii Moto2:

1. Augusto Fernández (ESP) – 271,5 bodů
2. Aj Ogura (JAP) – 242 bodů
3. Aron Canet (ESP) – 200 bodů
...
20. Filip Salač (CZE) 45 bodů

Takto vypadal sobotní program:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události