Motosport

Fenomenální Hamilton ovládl VC Brazílie, boj o titul se nadále dramatizuje

Fenomenální Hamilton ovládl VC Brazílie, boj o titul se nadále dramatizuje
V Brazílii se o víkendu jel další závod formule 1, brzy možná přibude další závod na americkém kontinentu. | Zdroj: Profimedia.cz

Boj o světového šampiona letošní sezony formule 1 je stále dramatičtější. Lewis Hamilton sice odstartoval do závodu Velké ceny Sao Paula až z desátého místa, postupně se však prokousal na druhou příčku a nakonec předčil i svého soupeře z bitvy o titul Maxe Verstappena a dojel si pro triumf. Druhý skončil právě Verstappen, třetí příčku bral Hamiltonův týmový kolega Valtteri Bottas. Tabulku jezdců nadále vede Nizozemec, v Poháru konstruktérů je s jedenáctibodovým náskokem na Red Bull v čele Mercedes.

Max Verstappen sice odstartoval do závodu v Interlagosu ze druhého místa, už po pár metrech ale využil chyby vedoucího Bottase a dostal se do čela závodu. Po startu si dobře vedl i jeho pronásledovatel v pořadí šampionátu Lewis Hamilton, který se posunul o tři pozice nahoru.

V následujících kolech se navíc postupně prokousával dopředu a při pátém okruhu figuroval už na 3. příčce. Tu mu chvíli předtím kolegiálně přepustil Valtteri Bottas.

Související obsah

​Po kolizi Strolla a Cunody vyjel následně na trať safety car, který kroužil před závodníky až do 11. kola. Pak znovu přišla chvíle houževnatého Brita. Po souboji s Pérezem se totiž dostal na druhé místo. V osmadvacátém kole zajel do boxů Max Verstappen a do závodu se vrátil chviličku před Hamiltonem, jenž byl u mechaniků o kolo dřív.

V 58. a 59. kole se tribuny dočkaly pořádného souboje o prvenství mezi Verstappenem a Hamiltonem, Nizozemec v něm nakonec kapituloval. Do konce závodu už se dopředu nedokázal dostat a pro vítězství si dojel britský závodník. Třetí dojel jeho týmový kolega Valtteri Bottas.

V pořadí šampionátu Hamilton zůstal druhý se čtrnáctibodovou ztrátou na Verstappena. Pohár konstruktérů vede o pouhých jedenáct bodů před Red Bullem Mercedes.

Konečné pořadí VC Sao Paula:

1. Lewis Hamilton (GBR/Mercedes)
2. Max Verstappen (NED/Red Bull) +10.496
3. Valtteri Bottas (FIN/Mercedes) +13.576

Tabulka jezdců po VC Sao Paula:
1. Max Verstappen – 332.5b
2. Lewis Hamilton – 318.5b
3. Valtteri Bottas – 203b

Pohár konstruktérů po VC Sao Paula:
1. Mercedes – 521.5b
2. Red Bull – 510.5b
3. Ferrari – 287.5b

Takhle havarovali v září Max Verstappen a Lewis Hamilton, kteří spolu teď bojují o titul mistra světa:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události