šipky

Price přidal na Grand Slamu of Darts další výhru. Zazářila i Fallon Sherrocková

Šipkařský Grand Slam of Darts v anglickém Wolverhamptonu pokračoval v neděli dalšími šestnácti zápasy skupinové fáze. Světová jednička Gerwyn Price nezaváhal a porazil Poláka Ratajského v pěti lezích. Mezi muži zaválela Fallon Sherrocková, která si poradila s Belgičanem de Deckerem. Výborně si vedl i Nizozemec Barneveld.

Ve wolverhamptonském Aldersley Leisuer Village na Britských ostrovech probíhají od 13. listopadu líté boje o patnáctý titul Grand Slam of Darts, který láká hráče skvělou finanční odměnou a šipkařské fanoušky atraktivním formátem turnaje. Prozatím se rozběhly zápasy základních skupin, z nichž postoupí do play-off vždy dva šipkaři.

Nedělní program nabídl řadu atraktivních duelů, které zahýbaly pořadím. Svá utkání, hraná na pět vítězných legů, vyhrála úřadující světová jednička Gerwyn Price i nizozemský šipkař Raymond van Berneveld. Zatímco Price si bez problémů poradil s Polákem Ratajským, kterého porazil 5:0, Barneveld se stejným výsledkem vyprovodil Angličana Davise.

Související obsah

​Proti 71. muži světového žebříčku si vedla skvěle šipkařka Fallon Sherrocková. Sedmadvacetiletá šipkařka porazila Belgičana de Deckera 5:0. Její průměr na tři šipky se vyšplhal na 101,55, čímž by porazila většinu mužů. Její průměr 101,55 je nejvyšší v historii mezi ženami na televizních turnajích. Procentuální úspěšnost zavírání navíc měla skvělých 62,55 procenta.

Druhý muž světového žebříčku Peter Wright prohrál s papírově slabším Gabrielem Clemensem. Rozhodl o tom poslední leg, které měl “Snakebite“ sice dobře rozjeté poté, co hned na první tři šipky trefil 180, ale závěr patřil protivníkovi z Německa a ten vyhrál 5:4.

Naopak jasné vítězství si připsal další velký muž světových šipek Michael van Gerwen, který porazil Joe Cullena 5:2. Nizozemcův průměr 115,19 je nejvyšší v historii turnaje.

Nedávno vyšla zbrusu nová kniha Fenomén šipky, kterou můžete vyhrát v naší soutěži:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události