šipky

Price přidal na Grand Slamu of Darts další výhru. Zazářila i Fallon Sherrocková

Šipkařský Grand Slam of Darts v anglickém Wolverhamptonu pokračoval v neděli dalšími šestnácti zápasy skupinové fáze. Světová jednička Gerwyn Price nezaváhal a porazil Poláka Ratajského v pěti lezích. Mezi muži zaválela Fallon Sherrocková, která si poradila s Belgičanem de Deckerem. Výborně si vedl i Nizozemec Barneveld.

Ve wolverhamptonském Aldersley Leisuer Village na Britských ostrovech probíhají od 13. listopadu líté boje o patnáctý titul Grand Slam of Darts, který láká hráče skvělou finanční odměnou a šipkařské fanoušky atraktivním formátem turnaje. Prozatím se rozběhly zápasy základních skupin, z nichž postoupí do play-off vždy dva šipkaři.

Nedělní program nabídl řadu atraktivních duelů, které zahýbaly pořadím. Svá utkání, hraná na pět vítězných legů, vyhrála úřadující světová jednička Gerwyn Price i nizozemský šipkař Raymond van Berneveld. Zatímco Price si bez problémů poradil s Polákem Ratajským, kterého porazil 5:0, Barneveld se stejným výsledkem vyprovodil Angličana Davise.

​Proti 71. muži světového žebříčku si vedla skvěle šipkařka Fallon Sherrocková. Sedmadvacetiletá šipkařka porazila Belgičana de Deckera 5:0. Její průměr na tři šipky se vyšplhal na 101,55, čímž by porazila většinu mužů. Její průměr 101,55 je nejvyšší v historii mezi ženami na televizních turnajích. Procentuální úspěšnost zavírání navíc měla skvělých 62,55 procenta.

Druhý muž světového žebříčku Peter Wright prohrál s papírově slabším Gabrielem Clemensem. Rozhodl o tom poslední leg, které měl “Snakebite“ sice dobře rozjeté poté, co hned na první tři šipky trefil 180, ale závěr patřil protivníkovi z Německa a ten vyhrál 5:4.

Naopak jasné vítězství si připsal další velký muž světových šipek Michael van Gerwen, který porazil Joe Cullena 5:2. Nizozemcův průměr 115,19 je nejvyšší v historii turnaje.

Nedávno vyšla zbrusu nová kniha Fenomén šipky, kterou můžete vyhrát v naší soutěži:

TN.CZ

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6