Další sporty

Čeští skokani se odrážejí do nové sezóny. Po zranění je zpět Roman Koudelka

Čeští skokani na lyžích chtějí dokázat, že jejich sport může českým fanouškům po letech neúspěchů přinášet opět radost. Po loňské mizerné sezóně plánují bodovat ve světovém poháru a nezklamat na olympiádě v Pekingu.

Je to stokrát ohraná písnička, která by se dala pouštět před každou sezónou. Totiž to, že skokani se už konečně chtějí odrazit ode dna. Zdá se, že tentokrát by se to mohlo povést.

Ano, je tu staronový úspěšný kouč Vasja Bajc, který Jakuba Jandu dotáhl k vítězství ve světovém poháru. 

"My jsme se domluvili, že budeme trošku měnit techniku skoku. Chceme trochu agresivnější styl," uvedl Bajc.

Navíc je snad úplně fit po zranění kolena česká jednička Roman Koudelka. "Docela to ze mě spadlo, že už mám ten první skok za sebou. A teď je čas pracovat krok za krokem," řekl zkušený skokan.

Jeho i další členy českého týmu čeká už tenhle víkend úvodní část světového poháru v ruském Nižním Tagilu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Pardubice prodloužily vítěznou sérii, po obratu překonali Plzeň v prodloužení

Druhý tým hokejové extraligy HC Dynamo Pardubice prodloužil vítěznou sérii na sedm utkání. V Plzni sice po trefách Přikryla a Bulíře prohrával 0:2, ale ve třetí třetině se vrátil do hry po gólech Camary, Robertsona a Cienciala. Za Indiány srovnal Kaňák a za stavu 3:3 poslal utkání do prodloužení. Pardubice dokonaly obrat, když se po třech minutách znovu trefil Camara. Na první Třinec ztrácejí šest bodů, Plzeň je čtvrtá.

Krátká zpráva

Hokejovou extraligu od příští sezony po deseti letech převezme APK LH

Českou hokejovou extraligu by měla od příští sezony od svazu převzít Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. APK LH řídila ligu naposledy v roce 2012, kdy ji v červnu převzal Český svaz ledního hokeje. Na dnešní valné hromadě převzetí odsouhlasily jednotlivé kluby a domluvily se i s vedením svazu. Pod staronovým vedením by se měla odehrát už sezóna 2022/23.