Motorsport

Tým je kompletní: s Bottasem bude jezdit první čínský závodník v historii F1

Stáj Alfa Romeo oficiálně potvrdila novou posilu pro příští ročník formule 1. Za volantem dá šanci mladíkovi Čou Kuan-jü, který se zapíše do historie jako první čínský jezdec formule 1.

Letos se v kokpitu Alfy proháněl veterán Kimi Raikkonen a Antonio Giovinazzi. Pro sezónu 2022 však stáj přivítá kompletně nové duo.

 V úterý 16. listopadu se oficiálně potvrdil příchod 22letého čínského závodníka. Čou Kuan-jü od roku 2019 jezdí v F2, kde je aktuálně se 142 body na druhém místě. Letos také vyhrál asijskou F3. Zkušenost má už i v nejsilnější kategorii, jelikož dříve trénoval v jezdecké akademii Ferrari a letos testoval vůz Alpine.

 “Od dětství jsem snil o tom, že ve sportu, který tak miluji, vyšplhám na nejvyšší příčky. Teď se sen stal skutečností, komentoval povýšení budoucí nováček.

 Až v příští sezóně vyjede na trať, stane se historicky prvním čínským jezdcem, který závodil ve formuli 1. K prvenství měl blízko také Čching-chua, ale ten v letech 2012-2013 skončil pouze u pátečních tréninků.

Související obsah

​Druhým, již dříve potvrzeným jezdcem, který bude zastávat v týmu pozici jedničky, je desetinásobný vítěz Vallteri Bottas. Zkušený Fin se už během sezóny domluvil na odchodu z Mercedesu, kde jezdí po boku Lewise Hamiltona.

I takové jsou závody F1. Vedoucí muži šampionátu Lewis Hamitlon a Max Verstappen se srazili na Velké ceně Itálie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události