Motorsport

Nemyslíš, zaplatíš: Hamilton dostal po vítězství v Brazílii stotisícovou pokutu

Nemyslíš, zaplatíš: Hamilton dostal po vítězství v Brazílii stotisícovou pokutu
Zdroj: profimedia.cz

Jako by na Velké ceně Brazílie trestů nepadlo málo. Lewis Hamilton po získání 101. vítězství v kariéře dostal pokutu 5 000 eur (126 tisíc korun). Důvodem je porušení bezpečnostních pravidel v samotném závěru závodu.

Po závodu musel sedminásobný mistr světa před sportovní komisaře. Předmětem diskuse bylo ohrožení jeho vlastní bezpečnosti, když si v dojezdovém kole odepnul bezpečnostní pásy, aby mohl oslavně mávat brazilskou vlajkou.

Pravidla jezdcům dovolují odepnout pásy jen v garáži, nehledě na to, co se na okruhu děje. Hamilton tak za svou nerozvážnost dostal pokutu 126 tisíc korun a dalších 500 tisíc s podmínečným odkladem do konce roku 2022.

Související obsah

"Ačkoli stewardi chápou touhu slavit, je strašně nebezpečné rozepnout pás během jízdy. I nízká rychlost je pro nepřipoutané osoby v těchto vozech strašně rychlá," stojí v zápise. Nutno zmínit, že Charles Leclerc jel bez pásu hned několik kol přímo během Velké ceny Španělska v roce 2020 a vyvázl bez trestu.

Sto dvacet tisíc není jediná penalizace, kterou komisaři v Sao Paulu museli rozdat. Pokutu přes milion korun dostal vedoucí muž šampionátu Max Verstappen za dotknutí se Hamiltonova vozu. Holanďanovi se v kvalifikaci nezdálo na vozu rivala křídlo. Po přezkoumání se ukázalo, že součástka skutečně nesplňuje regule a Hamilton byl diskvalifikován z kvalifikačního sprintu.

Máte rádi formule? Podívejte se na žihadlo, ve kterém letos jezdí Lewis Hamilton:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události