Motorsport

Nemyslíš, zaplatíš: Hamilton dostal po vítězství v Brazílii stotisícovou pokutu

Nemyslíš, zaplatíš: Hamilton dostal po vítězství v Brazílii stotisícovou pokutu
Zdroj: profimedia.cz

Jako by na Velké ceně Brazílie trestů nepadlo málo. Lewis Hamilton po získání 101. vítězství v kariéře dostal pokutu 5 000 eur (126 tisíc korun). Důvodem je porušení bezpečnostních pravidel v samotném závěru závodu.

Po závodu musel sedminásobný mistr světa před sportovní komisaře. Předmětem diskuse bylo ohrožení jeho vlastní bezpečnosti, když si v dojezdovém kole odepnul bezpečnostní pásy, aby mohl oslavně mávat brazilskou vlajkou.

Pravidla jezdcům dovolují odepnout pásy jen v garáži, nehledě na to, co se na okruhu děje. Hamilton tak za svou nerozvážnost dostal pokutu 126 tisíc korun a dalších 500 tisíc s podmínečným odkladem do konce roku 2022.

Související obsah

"Ačkoli stewardi chápou touhu slavit, je strašně nebezpečné rozepnout pás během jízdy. I nízká rychlost je pro nepřipoutané osoby v těchto vozech strašně rychlá," stojí v zápise. Nutno zmínit, že Charles Leclerc jel bez pásu hned několik kol přímo během Velké ceny Španělska v roce 2020 a vyvázl bez trestu.

Sto dvacet tisíc není jediná penalizace, kterou komisaři v Sao Paulu museli rozdat. Pokutu přes milion korun dostal vedoucí muž šampionátu Max Verstappen za dotknutí se Hamiltonova vozu. Holanďanovi se v kvalifikaci nezdálo na vozu rivala křídlo. Po přezkoumání se ukázalo, že součástka skutečně nesplňuje regule a Hamilton byl diskvalifikován z kvalifikačního sprintu.

Máte rádi formule? Podívejte se na žihadlo, ve kterém letos jezdí Lewis Hamilton:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Krátká zpráva

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Krátká zpráva

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6