Fotbal

Fotbal na Letné? Jak kdybyste chodili po bramborovém poli, stěžuje si Coufal

Fotbal na Letné? Jak kdybyste chodili po bramborovém poli, stěžuje si Coufal

Čeští fotbalisté v závěrečném utkání kvalifikační skupiny porazili Estonsko 2:0 a v březnu si zahrají baráž o postup na mistrovství světa. Kaňkou na celém zápase je svalové zranění Jakuba Peška, kvůli kterému musel střídat už v prvním poločase. Podle obránce Vladimíra Coufala za to může také nekvalitní trávník, který je na Letné, kde své domácí zápasy hraje pražská Sparta. Přirovnal jej k bramborovému poli.

O obránci West Hamu United je známo, že rád říká vše tak, jak si opravdu myslí. Nejinak tomu bylo i po utkání s Estonskem. "Zkuste se projít na tom hřišti tady. Je to trošku nadlidský úkol hrát na tomto kombinační fotbal a vůbec měnit směr. Já se nedivím, že kluci ve Spartě mají tolik zranění," narážel zkušený bek na fakt, že se Letenští musí aktuálně obejít bez zraněných Adama Hložka, Ondřeje Čelůstky, Tomáše Wiesnera a nově Jakuba Peška. Před nedávnem se z marodky vrátil také Ladislav Krejčí.

"Nakonec Péšu (Jakuba Peška) zase zatáhlo ve svalu. Nedivím se, protože tohle hřiště je velká klouzačka. Když se po něm projdete v botách, na podrážkách vám zbyde jílové bláto, jak kdybyste se prošel po bramborovém poli," nebere si Coufal servítky.

Související obsah

​Že se jednalo o svalové zranění Jakuba Peška, který musel střídat už po necelé půlhodině hry, potvrdil i asistent hlavního trenéra Jiří Chytrý. "Měl problémy se svalem a nemohl pokračovat. Nechtěli jsme riskovat, že by si třeba sval přetrhl, proto jsme ho vystřídali," vysvětlil. 

I přes tento problém se nakonec českým hráčům povedlo dovést utkání do vítězného konce, když se ve druhém poločase gólově prosadili Jakub Brabec a Jan Sýkora. "Nebylo to jednoduché, ale všichni kluci zápas odpracovali. Jen řešení útočných situací mohlo být malinko lepší. A produktivita útočníků rovněž, i když to bylo dílem poskytovaného servisu a součinnosti mužstva," řekl Chytrý. 

Související obsah

I přes výhru se nakonec čeští hráči musí spokojit se třetím místem ve skupině. I tak se ale díky úspěchu v Lize národů můžou připravovat na březnovou baráž, ve které budou nenasazení. "Druhé místo by stejně nestačilo, abychom byli nasazeni. A to, že jsme skončili za Walesem, na fotbalové prestiži také nic nemění. Teď bude důležité udělat vše proto, abychom uspěli v baráži. Osobně bych si přál znovu Wales anebo Skotsko, které jsme na evropském šampionátu na jeho hřišti porazili. Byla by sranda, kdybychom to svedli znovu, i když tentokrát by to bylo složité," uvědomuje si Coufal. 

Soupeře z Ostrovů by si přál i trenér Chytrý. "Už proto, že by bylo v našich silách se přes ně dostat dál. S oběma týmy navíc máme zkušenosti, protože jsme se na ně připravovali."

Vladimír Coufal září v londýnském West Hamu, který s ním prodloužil smlouvu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události