Češi o výhře rozhodli ve druhém poločase, do baráže půjdou nenasazení

Zdroj: profimedia.cz

Čeští fotbalisté zvítězili v posledním kvalifikačním zápase o MS proti Estonsku 2:0 a ve skupině E nakonec skončili na třetím místě. I tak ale mají jistou účast v baráži. Gólově se prosadil Brabec a Sýkora.

Česká fotbalová reprezentace, pakliže chtěla myslet na nasazené místo v baráži, potřebovala v úterním utkání porazit Estonsko o více jak šest gólů a zároveň doufat v příznivý vývoj dalších zápasů. Jenže nakonec je z toho výsledek "pouze" 2:0, který na postup mezi nasazenou šestku nestačí.

Naopak místo mezi nasazenými celky si vybojoval Wales, který skončil po remíze s Belgií 1:1 v naší skupině E na druhém místě.

Češi se proti Estonsku dlouho nemohli prosadit a naráželi na pevnou obranu soupeře. Zvrat přišel až ve druhém poločase, kdy silou vůle poslal míč do sítě v 59. minutě obránce Jakub Brabec. Český tým pak přidal ještě druhou trefu v 85. minutě, když se trefil střídající Jan Sýkora, který už v první půli nahradil zraněného Jakuba Peška.

Naše fotbalová reprezentace tak i přes výhru 2:0 končí ve skupině na třetím místě a baráž tak bude hrát jako nenasazený tým. Při losu, který se bude konat příští pátek (26. listopadu), tak může narazit na silnou nasazenou šestici, které vévodí mistři Evropy z Itálie nebo Portugalsko s Cristianem Ronaldem. Mezi dalšími nasazenými celky je pak již zmíněný Wales a dále Skotsko, Rusko a Švédsko.

Česká reprezentace si zajistila účast v baráži díky výkonům v Lize národů, podle stejných kritériích postupuje do baráže také Rakousko. Mezi nenasazenými týmy je pak Turecko, Polsko, Severní Makedonie a Ukrajina. Nenasazená šestka bude zároveň hrát své barážové zápasy venku.

Samotná baráž se pak bude hrát poslední březnový týden (od 24. 3. 2022 do 29. 3. 2022)

Na MS v Kataru naopak už z evropské kvalifikace postoupilo Srbsko, Španělsko, Švýcarsko, Francie, Belgie, Dánsko, Nizozemsko, Chorvatsko, Anglie a Německo.