Tenis

Čínská tenistka je stále nezvěstná, strach má o ni Ósakaová i Djokovič

Čínská tenistka je stále nezvěstná, strach má o ni Ósakaová i Djokovič
Zdroj: profimedia.cz

Čínská tenistka a bývalá deblová šampionka Pcheng Šuaj je stále nezvěstná a k jejímu náhlému zmizení se už vyjádřila také Japonka Naomi Ósakaová nebo Novak Djokovič. Pcheng na začátku listopadu obvinila na internetu bývalého čínského vicepremiéra ze sexuálního násilí.

Čínská tenistka druhého listopadu podle CNN na sociální síti Weibo obvinila bývalého vicepremiéra Čanga Kao-li ze sexuálního násilí. Příspěvek byl ovšem viditelný pouhou půlhodinu, poté zasáhla cenzura a příspěvek z internetu zmizel, jenže náhle zmizela také 35letá hráčka.

Na sociálních sítích tak nyní vznikl už také hashtag #whereispengshuai v překladu "Kde je Pcheng Šuaj?", který nově ke svému příspěvku přidala i Naomi Ósakaová. "Ahoj všichni, nejsem si jistá, jestli sledujete novinky, ale nedávno jsem byla informována o kolegyni tenistce, která zmizela krátce poté, co přiznala, že byla sexuálně zneužívána. Cenzura není za žádnou cenu nikdy v pořádku. Doufám, že Pcheng Šuaj a její rodina jsou v bezpečí a v pořádku. Jsem v šoku ze současné situace a posílám jí na cestu lásku a světlo. #whereispenghuai," napsala vítězka čtyř grandslamů na sociální sítě.

K japonské tenistce se přidal také Novak Djokovič: "Když jsem slyšel příběh Pcheng Šuaj, byl jsem šokován. Doufám, že je v pořádku a že ji co nejdříve najdeme," dodala mužská světová jednička.

Související obsah

​Deblová šampionka z Wimbledonu, French Open a Turnaje mistryň ve svém příspěvku obvinila aktuálně 75letého politika Čanga Kao-li ze znásilnění. "Proč ses musel ke mně vrátit, vzít mě k sobě domů, kde jsi mě donutil k sexu?" stálo v již ve smazaném příspěvku. Co se s Pcheng Šuaj stalo po zveřejnění příspěvku a kde strávila posledních více jak 14 dní, bohužel není známo. K situaci se už vyjádřila také WTA (Ženská tenisová asociace), která žádá čínskou vládu o důkladné prošetření případu.

Na Turnaji mistryň, který v roce 2013 Pcheng Šuaj vyhrála, nyní září také duo Krejčíková – Siniaková. České deblistky si zahrají o titul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události