Tenis

Tenisová hvězda zmizela! Obvinila čínského politika a nikdo o ní neví

Tenisová hvězda zmizela! Obvinila čínského politika a nikdo o ní neví
Čínská tenistka Šuaj Pcheng Zdroj: Profimedia

Bývalá světová jednička tenisové čtyřhry Pcheng Šuaj je nezvěstná a WTA žádá čínskou vládu o prošetření. Vítězka dvou grandslamů na začátku listopadu obvinila na internetu bývalého vicepremiéra ze sexuálního násilí. Příspěvek z internetu brzy zmizel a zmizela také samotná tenistka.

Čínská tenistka druhého listopadu podle CNN na sociální síti Weibo obvinila bývalého vicepremiéra Čanga Kao-li ze sexuálního násilí. Příspěvek byl ovšem viditelný pouhou půlhodinu, poté zasáhla cenzura a příspěvek z internetu zmizel. Během této krátké doby ovšem vznikly screenshoty, takže je stále dohledatelný.

Bývalá světová jednička od té doby nebyla viděna na veřejnosti a nikdo o ní neví. Do celé situace se proto zapojila WTA (Ženská tenisová asociace), která žádá řádné prošetření zmizení tenistky. Ředitel WTA Steve Simon v neděli vydal oficiální prohlášení: "Nedávné události v Číně vztahující se k Pcheng Šuaj nás hluboce zarmoutily. Jakožto organizace ženského sportu zůstáváme věrni principům, na kterých jsme byli založeni – rovnost, příležitost a respekt."

"Pcheng Šuaj i všechny ostatní ženy si zaslouží, aby jim bylo nasloucháno, ne aby byly cenzurované. K jejímu obvinění bývalého čínského lídra, obsahující sexuální napadení, je potřeba přistupovat s maximální vážností. V každé společnosti se chování, které ona uvádí, musí vyšetřit, ne být přehlíženo a ignorováno. Oceňujeme Pcheng Šuaj za její kuráž a sílu vystoupit," stojí dále ve zprávě.

Související obsah

​"Očekáváme, že s tímto problémem bude naloženo správně, tedy že obvinění se vyšetří úplně, férově, transparentně a bez cenzury," dodal Simon v oficiálním vyjádření. To sdílela na svých sociálních sítích tenisová jména jako Billie Jean Kingová či Nicolas Mahut. Vznikl už také hashtag #whereispengshuai v překladu "Kde je Pcheng Šuaj?".

Deblová šampionka z Wimbledonu, French Open a Turnaje mistryň ve svém příspěvku aktuálně 75letého politika obvinila ze znásilnění. "Proč ses musel ke mě vrátit, vzít mě k sobě domů, kde jsi mě donutil k sexu?" stálo v již ve smazaném příspěvku. Co se s ní stalo po zveřejnění příspěvku a kde strávila posledních 14 dní, bohužel není známo.

Pcheng Šuaj v roce 2013 vyhrála Turnaj mistryň v deblu, v němž nyní září Krejčíková se Siniakovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.