Další sporty

Hala, kde se konala pieta za Kobeho, mění název. Hvězdy NBA jsou v rozpacích

Hala, kde se konala pieta za Kobeho, mění název. Hvězdy NBA jsou v rozpacích
Zdroj: profimedia.cz

Slavná hala Staples Center, ve které válel Kobe Bryant nebo nyní září LeBron James za Los Angeles Lakers, se dočká přejmenování. Od Vánoc se z ní stane Crypto.com Arena podle stejnojmenné společnosti zabývající se kryptoměnou. Bude se jednat o nejdražší obchod s právy na název v historii sportu.

Vlastnicí haly si totiž díky novému kontraktu s firmou Crypto.com přijdou až na 700 milionů dolarů (cca 15,5 miliardy korun) za dvacet let.

Staples Center bylo otevřeno v říjnu 1999 a po celou dobu drželo název podle firmy Staples, která se zabývá prodejem kancelářských potřeb. Hala pro 20 tisíc diváků je také sídlem slavných Los Angeles Lakers, kteří zde slavili šest triumfů v NBA. Mimo to zde hrají také konkurenční Clippers nebo také hokejisté LA Kings, jenž zde slavili dvakrát zisk Stanley Cupu.

Související obsah

Nicméně počínaje 25. prosincem se Staples Center přejmenuje na Crypto.com Arena, úvodní duel v nově pojmenované hale zde odehrají Lakers proti Brooklynu Nets. 

S novým názvem se však nemůže ztotožnit mnoho fanoušků ani samotných hráčů.

Související obsah

"(Lakers) tady mají svou historii, Kobe (Bryant) taky. V této éře jsem vyrůstal a sledoval tyto šampiony, Shaqa (O'Neala) taky. Ne, je to pro mě příliš mnoho vzpomínek. Bude těžké to opět nenazvat Staples," prohlásila hvězda LA Clippers Reggie Jackson.

"Je to něco jako odstraňovat historii tím, že tomu začneme říkat jinak," dodal spoluhráč a jeden z nejlépe vydělávajících hráčů v NBA Paul George. Právě Clippers ale budou v této hale hrát pouze do roku 2024, pak je čeká přesun do moderní arény Intuit Dome.

Související obsah

Před ikonickou halou Staples Center se fanoušci loučili s tragicky zesnulým Kobe Bryantem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události