Další sporty

Hvězdné platy hráčů NBA. Jak dopadl LeBron a kolik bere Satoranský?

Hvězdné platy hráčů NBA. Jak dopadl LeBron a kolik bere Satoranský?
Zdroj: profimedia/koláž tn.cz

Už v noci z úterý na středu vypukne slavná NBA. Nejlepší basketbalová liga světa nabízí skvělé akce a plno emocí. V zámoří se pak těší velké oblibě, která se odráží i ve výši platů jednotlivých hráčů. Pojďte se podívat na deset nejlépe vydělávajících basketbalistů.

V basketbalové NBA se točí opravdu velké peníze. Ostatně jako ukázkový případ slouží porovnání s NHL, kde si nejlépe vydělávající hokejista Erik Karlsson přijde na 318 milionů korun. Nicméně v porovnání s NBA bere obránce San Jose Sharks jen zhruba třetinu než nejlépe vydělávající basketbalista.

Například Tomáš Satoranský si pak tento rok přijde v New Orleans Pelicans na 219 milionů korun, naopak nejlépe placený český hokejista Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) si přijde v NHL na 165 milionů korun.

Související obsah


Nesmíme zapomenout ani na mladíčka Víta Krejčího, kterého možná čeká premiéra v NBA. 21letý český basketbalista podepsal s Oklahomou City Thunder čtyřletou smlouvu, která mu letos vydělá 925 tisíc dolarů (cca 20 milionů korun), celkově pak 138 milionů korun.

10. Klay Thompson (Golden State Warriors) –⁠ 833 milionů korun

Desáté místo patří hvězdnému parťákovi Stephena Curryho. Klay Thompson aktuálně pobírá v týmu Golden State 38 milionů dolarů (833 milionů korun). Nicméně ze smlouvy, kterou podepsal v roce 2019, toho zatím příliš neodehrál. 30. září předloňského roku si totiž vážně přetrhl přední zkřížený vaz a od té doby nehrál. Nyní se zase lečí z operace zraněné achilovky, avšak už v listopadu by se podle prognóz mohl vrátit do plného tréninku. A pak by třeba mohl pomoc Golden State Warriors k návratu na výsluní a výhrám v NBA z let 2015, 2017 a 2018. Podle časopisu Forbes je Thompson osmým nejbohatším hráčem NBA, 16 milionů dolarů ročně si vydělá i díky lukrativním reklamním smlouvám. Jednou z nich je kontrakt s čínskou značkou obuvi Anta.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události